Apple'ın İphone 7'deki Yeni Sürprizi Ne?

Bloomberg’in bugünki haberine göre Apple’ın İphone 7 ve İphone 7 Plus modellerinde geçmişte çıkarmış olduğu modellerin aksine basınca duyarlı yeni ana ekran düğmesinin yer alacağı bildirildi.

Apple'ın İphone 7'deki Yeni Sürprizi Ne?
Apple'ın İphone 7'deki Yeni Sürprizi Ne? Tekno Kenar

 

BASINCA DUYARLI ANA EKRAN DÜĞMESİ NEDİR?

 Apple yeni iphone modelleri olan İphone 7 ve İphone 7 Plus modellerini önümüzdeki eylül ayında tanıtacak. Yeni iphone modellerinin tasarım olarak mevcut olan iphone 6 ve iphone 6 plus modelleri ile benzer olacağı bekleniyor. Fakat bunun yanı sıra sızdırılan bilgilerde merak uyandıran yenilikler çif arka kamera, anten şertileri ve kulaklık jakının çıkarılması özellikleri. Bloomberg’in haberine göre de basınç hassasiyetli home tuşu en cezbeden özellik. Apple yeni iphone tuşunun özelliğini titreşim yoluyla geri bildirim sağlayacak bir şekilde tasarladı. Apple bu özelliği MacBook modelinde de trackpads isimli özelliği ile kullanıcılarına sunmuştu. Yani Apple yeni  Home tuşu ile iphone 7 ve   iphone 7 plusta basınca göre geri bildirim hissi yaşatacak.

İPHONE 7 VE İPHONE 7 PLUS'IN DİĞER ÖZELLİKLERİ NELER?

Apple iphone 7 ve iphone 7 plus modellerinde çift lensli arka kamera ve geniş ekran özelliğini kullandı. Böylece apple kullanıcıları bu kamera ile daha detaylı fotoğraf ve videolar çekebilecek ve aynı anda birden fazla kare fotoğraf çekilecek. Üstelik çekilen bu fotoğraflar tek karede birleştirilebilecek sensönlere sahip olacak. Dual sistem ile loş ışıklı ortamlarda çekilen fotoğraflarda da etkisi oldukça hissedilir olacak.

Apple yeni iphone modellerinde kulaklık girişini ortadan kaldırarak ikinci bir hoparlör geliştirdi ve böylece yeni iphone modelleri çift kulaklıklı olacak. Bunun dışında TSMC üretimi A10 çip, olduğundan daha hızlı LTE VE Wİ-Fİ teknolojisine sahip olan yeni nesil iphone modelleri 32 GB depolama alanı ile satışa sunulacak.

Apple'ın İphone 7'deki Yeni Sürprizi Ne? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Apple'ın İphone 7'deki Yeni Sürprizi Ne? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün