Aston Martin 2020’lerde Tamamen Hybrid’e Geçecek

Lüks arabalarıyla tanınan Aston Martin markası, 2020’li yıllarda artık Hybrid teknolojiye geçecek.

Aston Martin 2020’lerde Tamamen Hybrid’e Geçecek
Aston Martin 2020’lerde Tamamen Hybrid’e Geçecek Tekno Kenar

Başka bir otomobil üreticisi daha tamamen ‘yeşil’ teknolojiye geçmeye hazırlanıyor. Aston Martin markası, Financial Times’a bir açıklama yaparken, önümüzdeki yıllarda tamamen hybrid ve elektrikli araçlar üreteceklerini duyurdu.

Aston Martin Modaya Uyuyor

Bu aslında tam anlamıyla ‘cüretkar’ bir karar sayılmaz çünkü birkaç yıl önce Volvo da 2019 yılında tamamen hybrid ve elektrikli arabalar üreteceğini dile getirmişti. Hatta Britanya ve Fransa da, 2040’a kadar elektrikli ya da hybrid olmayan arabaları yasaklama kararı almıştı.

Aston Martin’in bu açıklaması oldukça önemli çünkü kendileri oldukça lüks araçlar üretiyorlar ve bunlar demografik anlamda daha çok performans meraklılarının ilgi odağı oluyorlar. Firma daha önce de 2019 yılında tamamen elektrikli arabaları olan Rapid-E’yi satışa çıkaracaklarını açıklamıştı.

Şimdilik otomobil üreticilerinin tamamen elektriğe veya hybrid sisteme geçmesini beklemeyin. Bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Fakat şu da bir gerçek ki, bir noktadan sonra domino taşları yıkılmaya başlayacak ve üreticiler yeni teknolojiye geçecekler.

Aston Martin 2020’lerde Tamamen Hybrid’e Geçecek Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Aston Martin 2020’lerde Tamamen Hybrid’e Geçecek Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri