Bayramda Vodafone'a Büyük İlgi!

Kurban Bayramı Türkiye’deki mobil kullanımı daha da arttırırken, bayram için Vodafone’dan resmi bir rapor geldi.

Bayramda Vodafone'a Büyük İlgi!
Bayramda Vodafone'a Büyük İlgi! Tekno Kenar

Vodafone tarafından yapılan resmi açıklamalarda Türkiye’nin Kurban Bayramı’ndaki istatistikleri açıklandı. Yapılan açıklamalarda 5 gün boyunca 5 milyon GB’lık mobil verinin kullanıldığı belirtilirken, bu rakamlar rekor seviyeler olarak kabul edildi. Öyle ki bir yıl önceki Kurban Bayramında rakamlar çok daha düşüktü. Yeni rakamlar, 2015 yılını ikiye katlarken, mobil kullanımın önceki yıllara göre çok daha artığı da bu sayede görülmüş oldu.

Bayram süresince Vodafone hat sahipleri, 1.2 milyar dakikalık bir konuşma gerçekleştirdi. Mesajlar daha geri planda kalırken, ilgili dönem içerisinde gönderilen SMS sayısı 527 milyon olarak tespit edildi.  Kuşkusuz Kurban Bayramı için en dikkat çeken nokta, mobil veri kullanımı oldu. 9 günlük tatil nedeniyle pek çok kişinin şehir değiştirmesi, internet ihtiyacının mobil veri üzerinden giderilmesini sağladığı gibi bu da tüketimin daha da artmasını ve rekorun gelmesine imkan sağladı. Üstelik sunulan hizmetlerde bu yoğunluğa karşın herhangi bir aksaklığın olmaması da operatörlerin eskiye göre çok daha iyi bir altyapı üzerinden hizmet vermeye başladığını da gösterdi. Türkiye’deki en yoğun veri tüketimi ise İstanbul, Ankara ve İzmir'de yaşandı.

Vodafone RED Farkı

Yurtdışı seyahatlerini tercih eden kişiler için Vodafone RED hayat kurtarıcı oldu. RED üzerinden ek ücret olmadan görüşme fırsatı elde eden kişiler, bayramlaşma konusunda sorunsuz bir şekilde iletişim kurabildi.  

Bayramda Vodafone'a Büyük İlgi! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Bayramda Vodafone'a Büyük İlgi! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün