Tekno Kenar

  Bazı bilim insanları “İnsan Çağı”na girdiğimizi iddia ediyorlar

  Bazı bilim insanları, dünyanın “İnsan Çağı” isminde yeni bir çağa girdiğini iddia ediyorlar. Bu iddiayı ortaya atan bilim insanları, “İnsan Çağı”na girdiğimizi kanıtlamak için ciddi çalışmalara başladılar.

  Bazı bilim insanları “İnsan Çağı”na girdiğimizi iddia ediyorlar

  “İnsan Çağı”na girdiğimizi kanıtlamak için ciddi çalışmalara başladılar.

  Bazı bilim insanları, dünyanın “İnsan Çağı” isminde yeni bir çağa girdiğini iddia ediyorlar. Bu iddiayı ortaya atan bilim insanları, “İnsan Çağı”na girdiğimizi kanıtlamak için ciddi çalışmalara başladılar.

  Güney Afrika’da geçtiğimiz günlerde 35. Ulusal Jeoloji Kongresi düzenlendi. Bu kongrede sunulan bir rapora göre, çağlara “İnsan Çağı” adında yeni bir çağ eklenmesi gerekiyor.  Bu öneriyi sunan grubun ismi İnsan Çağı Araştırma Grubu. Bu grubun hazırladığı raporda, neden “İnsan Çağı”na girdiğimize dair sunulan veriler de var.

  Grup sözcüsü tarafından yapılan açıklama da: “Tartışmalarımızda gelinen nokta bu. İnsan Çağı’nın ne olduğu konusunda bir liste hazırladık. Çoğumuz bunun gerçek olduğunu, bir şeylerin meydana geldiğini ve İnsan Çağı’nın başlı başına bir birim olduğu yönünde çevrede tanınır ve açık sinyallerin bulunduğunu düşünüyor. Biz bunun meşrulaştırılması ve resmen tanınması gerektiğini düşünüyoruz” sözleri söylendi.

  Bazı bilim insanları “İnsan Çağı”na girdiğimizi iddia ediyorlar başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Bazı bilim insanları “İnsan Çağı”na girdiğimizi iddia ediyorlar başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Bazı bilim insanları “İnsan Çağı”na girdiğimizi iddia ediyorlar başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?