Tekno Kenar

  BBC’den kafanızı kullandıran televizyon kumandası

  BBC, engellilere (ve çok üşengeçlere) yönelik zihin gücü ile kullanılan televizyon uzaktan kumandası geliştirdi.

  BBC’den kafanızı kullandıran televizyon kumandası
  BBC, engellilere (ve çok üşengeçlere) yönelik zihin gücü ile kullanılan televizyon uzaktan kumandası geliştirdi. Geliştirilen kumanda oyuncu kulaklığına benziyor.

  Kumanda tamamen beyin dalgaları ile yönetiliyor!

  BBC bu kumandayı This Place ismindeki teknoloji firması ile ortak geliştirip iPlayer (BBC’nin sitesindeki canlı yayın, video oynatıcısı) ile uyumlu hale getirmiş.

  Bu sayede İngiltere’deki iPlayer kullanıcıları kumanda satışa çıktığı anda alıp kullanabilecek. Ancak şimdilik kumanda deneme etabında. Deneme ekibindeki BBC çalışanlarına göre kumandayı kullanmak ilk başlarda zor geliyormuş ama sonradan alışınca çok kolay hale geliyormuş. Cihaz sadece gevşeyerek ve bir yere odaklanarak kullanabiliyoruz.

  Ürün hakkında Cyrus Saihan bu teknolojinin fiziksel engelli birçok kişiye çok yardımı olacağını söylüyor. Her şey çok güzel ama bir düşünsenize çılgın bir taraftar, acılı film-dizilerde ağlayan bir kişi ya da heyecanlı filmlerde çok heyecanlanan bir kişi tam duygu patlaması anında kanalı yanlışlıkla değiştirebilir ve bu pek hoş olmayabilir.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  BBC’den kafanızı kullandıran televizyon kumandası başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  BBC’den kafanızı kullandıran televizyon kumandası başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  BBC’den kafanızı kullandıran televizyon kumandası başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?