Tekno Kenar

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz

Hepimizin güncel hayatta karşılaştığı sorunların başında gelir “bilgisayar alırken hangi özelliklere ağırlık vermeliyim” sorusu. İşte detaylar haberimizde…

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz

Bilgisayar alırken birçok insan neye dikkat edeceğini bilmez. Birçoğumuz fiyatına bakarken bazıları ise güzelliğine aldanıyor. Tabi kişiye göre ihtiyaçları karşılama yeteneği de farklıdır. Sadece sosyal medya ve gerektiğinde diğer işlerini yerine getirmek isteyen kullanıcılara basit bir bilgisayar yetecektir. Ama günümüzde çocuklar teknoloji ile fazla haşır neşir olduğu için ve oyun oynadıkları için yüksek kalitede makinalar isterler. İşte bu yüzden bilgisayar alırken mutlaka bilen birine danışmanları gerekir. Mağazalardaki satıcılar her zaman ürününü satmanın peşindedir. Ya size en pahalı makineleri önerirler ya da elinde kalanları satabilmeyi tercih ederler.

Bilgisayar alırken ilk dikkat edeceğim husus ne olmalıdır?

Bilgisayar alırken ilk dikkat edeceğim hususlardan biri ve en önemlisi işlemci yani Cpu hızıdır. Burası kesinlikle çok önemlidir. Bilgisayarın ana beynidir işlemci. O yavaş ise her şey yavaştır. Sırf bu yüzden yüksek RAM ve ekran kartlı PC’ler iyi görünse de işlemcileri düşük olduğu için ucuz fiyatlara satılırlar. Şu an günümüzde İ5 işlemcili yaklaşık 3.00Ghz hızındaki PC’ler birçok kullanıcının işini görecektir. Çocuklar içinde ideal olan bu makineler oyunların neredeyse tamamını kaldırabilir. Yalnız sadece Cpu değil, bunun yanında ekran kartı da çok önemlidir. Yüksek işlemcili fakat paylaşımlı ekran kartlı PC’ler de ucuzdurlar. Bu yüzden paylaşımsız ve 2gblik bir ekran kartını da ekledik mi bir canavara sahil olmuş sayılırız.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz başlıklı haberimizde 0 yorum var.

Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeliyiz başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?