Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma

PC'den Instagram Mesajı Gönderme Nasıl Yapılıyor, Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Yöntemleri Neler?

Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Tekno Kenar

Instagram her ne kadar oldukça popüler bir platform olsa da her zaman mobil ağırlıklı kalmaya devam etti. Siteye bilgisayardan giriş yapmak, fotoğraflara bakmak mümkün fakat birilerine bu şekilde DM – mesaj atılamıyor, başkalarının gönderilerini beğenenleri göremiyorsunuz.

Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Yöntemleri

Bilgisayardan Instagram mesajı yollayabilmenin birçok farklı yöntemi bulunuyor. Bu yöntemleri bazı kullanıcılar bilmediği için Instagram sadece telefonlarda kalıyor. Birçok yöntem olmasına rağmen Instagram bilgisayarlarda halen tam anlamı ile kullanılabilir demek pek mümkün değil. Hep birlikte PC’den Instagram mesaj atma seçeneklerini inceleyelim.

Windows 10 İle Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma

İlk olarak, eğer Windows 10 kullanıyorsanız Windows Mağazası’na giriş yaparak buradan Instagram uygulamasını indirebilirsiniz.

Arama kısmında Instagram yazdığınızda karşınıza resmi uygulama çıkacaktır. ‘Al’ butonuna basarak programı ücretsiz olarak indirebilir, daha sonra hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde Instagram’ı bilgisayarda daha geniş çaplı kullanabilir, bilgisayardan Instagram mesaj atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz fakat yine de fotoğraf yükleyemezsiniz. Amacınız PC'den Instagram'a fotoğraf atmak ise, Bilgisayardan Instagram'a fotoğraf yükleme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bilgisayardaki Tarayıcılardan Instagram Mesaj Atma

Fastfiles sitesine gidin ve InstaDMS_enabler.zip adlı dosyayı indirin. Programı ZIP içinden çıkararak kurulumu başlatın. Hem Windows hem de Macintosh desteği bulunan bu program tüm tarayıcılarda bir uzantıyı aktif hâle getirecek ve bu uzantıyla da tarayıcıya Instagram mesaj sekmesi eklenecek.

İlgili uzantı aktif edildiğinde bilgisayardan ınstagram mesaj atma işlemini artık web tarayıcınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

InstaTray İle Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma

Maalesef Instagram’ı masaüstünde kullanmanın bazı dezavantajları var. Fotoğraf yükleyemiyor, mesaj atamıyorsunuz. Bunun için Instatray kullanabilirsiniz.

Instatray’i tıpkı Chrome gibi açıyorsunuz ve buradan Instagram’a girdiğinizde doğrudan mesajlarınıza erişebiliyorsunuz. Programdaki özellikler şu şekilde:

1. Gelen kutunuzdaki mesajları organize edip yönetebilirsiniz.

2. Mesaj okuyup gönderebilirsiniz.

3. Eğer birden fazla hesabınız varsa, hepsine giriş yapabilirsiniz.

Peki siz, bilgisayardan Instagram mesaj atma işlemi için hangi yöntemi kullanıyorsunuz?

Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
Samet Çetinkaya İsimli Okurumuzun Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma Başlıklı Yazı İçin Yorumu
Samet Çetinkaya     2018-01-14 Pc üzerinden instagram mesaj atma işini bir türlü yapamadım.
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün