BlackBerry “Benden Bu Kadar” Diyebilir!

BlackBerry tarafından mobil sektöre sunulan yeni modeller de ilgi görmeyince markanın mobil sektörden çekilebileceği konuşulmaya başlandı.

BlackBerry “Benden Bu Kadar” Diyebilir!
BlackBerry “Benden Bu Kadar” Diyebilir! Tekno Kenar

Telefonların yayılmaya başladığı ilk yıllarda özel modelleri ile günümüzdeki Apple etkisini yaşamaya başlayan BlackBerry, son dönemlerde istenilen etkileri alamıyor. Bu konuda eski modellerindeki klasik alışkanlıklarından vazgeçen ve mobil sektördeki değişimlere ayak uydurarak yeni modelleri ile piyasaya giriş yapan BlackBerry, tüm bu değişikliklere rağmen kullanıcılardan ilgi görmüyor. Şu anda sektörün güçlü modelleri pastanın büyük bir payını alırken, BlackBerry bu konuda hala etkili bir hamle yapabilmiş değil. Bu da markanın sürekli mobil sektörde zarar yaşanmasına yol açarken, gelen son bilgilerde BlackBerry’nin sektörden çekilebileceği konuşulmaya başlandı.

Zarar Devam Ediyor!

BlackBerry tarafından yapılan son çeyrek mali durum açıklamasında da zararın devam ettiği görüldü. Bu bakımdan yaşanan zararlar ile birlikte markanın bu alana aktaracağı çok fazla kaynak da kalmadı. BlackBerry’nin önceki dönemlerde çok ilgi görmesinin altında BlackBerry Messenger uygulaması yer alırken, artık WhatsApp gibi uygulamaların daha fazla kullanılması ve daha fazla tercih edilmesi, BlackBerry Messenger’ın da geri planda kalmasını sağladı. Bu açıdan BlackBerry modellerinde farklı ve önemli bir özellik de kalmamış oldu.

Yeni Üretim Olmayacak

Tüm bu yaşananların ardından ise BlackBerry modellerinin artık piyasada son olarak satılacağı ve markanın yeni bir telefon modelini çıkarmayarak üretimlerini durduracağı da konuşuldu. Önümüzdeki günlerde BlackBerry tarafından resmi bir açıklama yapılabilir.  

BlackBerry “Benden Bu Kadar” Diyebilir! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

BlackBerry “Benden Bu Kadar” Diyebilir! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün