BlackBerry’den Flaş Mobil Hamlesi!

Mobil sektörde beklentilerin altında kalan BlackBerry, mobil sektör ile ilgili flaş bir karar aldı.

BlackBerry’den Flaş Mobil Hamlesi!
BlackBerry’den Flaş Mobil Hamlesi! Tekno Kenar

Mobil sektörün eski yıllarının efsane markalarından birisi olan BlackBerry, son dönemlerde oldukça zorlu bir süreçten geçiyor. Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda mobil sektördeki son modellerinde beklentiler altında kaldığı belirtilirken, yaşanan bu durumların ardından BlackBerry’nin mobil bölümü tamamen kapatacağı ve artık mobil sektörde yer almayacağı iddia edildi.

Akıllı pazardan çıkılmayacağı ile ilgili sürekli bilgiler gelmiş olsa da son gelen bilgilerde artık bu konuda çıkmaza girildiği ve bu noktadan itibaren yapacak çok fazla bir şey gelmediği ifade edildi.

Sebep Ekonomik

BlackBerry tarafından alınan bu kararın tek gerekçesi ekonomi. Öyle ki Ar-Ge çalışmaları için markanın bütçenin yüzde 65’ini bu bölüme ayırıyor. Fakat tüm çalışmalar sonucunda Pazar payı sadece yüzde 1 oranında ve giderek düşüyor bu bakımdan daha fazla zararın yaşanmaması adına BlackBerry’nin sektörden çekilmek istemesi daha fazla zararı da önleyecek.

İndirim Başladı!

BlackBerry mevcut stokları eritmek adına aksesuar ve cihazlarında da indirime gidilmiş durumda. İndirimlerin 27 Eylül’e kadar süreceği açıklanırken, bu açıklamalar ile birlikte firma bir anlamda gelecek için de işaret veriyor. Yüzde 40’a varan indirimler ile birlikte ciddi oranda cazip bir fırsat yaratan BlackBerry, bu sayede daha yüksek bir satış rakamına ulaşabilecek. Konuyla ilgili önümüzdeki hafta içerisinde resmi açıklamaların yapılması bekleniyor.

BlackBerry’den Flaş Mobil Hamlesi! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

BlackBerry’den Flaş Mobil Hamlesi! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün