Bluetooth 5.0 İle Gelecek Yenilikler Neler?

Cep telefonlarında ve pek çok teknolojik cihazda kullanılan Bluetooth yeni versiyonu ile kullanıcılara sunulacak. Yeni versiyon ile birlikte Bluetooth 5.0 yükseltilmiş olacak.

Bluetooth 5.0 İle Gelecek Yenilikler Neler?
Bluetooth 5.0 İle Gelecek Yenilikler Neler? Tekno Kenar

Veri alışverişinin sağlanması ya da cihazların kablosuz bir şekilde bağlantı kurabilmesi adına Bluetooth teknolojisi kullanırken şu anda Bluetooth 4.2 versiyonu kullanımda. Bluetooth 4.2 versiyonu sonrasında yeni bir versiyonun daha piyasaya sunulacağı açıklanırken yeni versiyon bir üst numaraya geçilmiş olacak ve Bluetooth 5.0 kullanıma açılacak.

5. Versiyon Çok Daha İddialı

Bir önceki versiyona göre çok daha farklı ve iyileştirilmiş özelliklere sahip olacak yeni versiyon Bu bakımdan Bluetooth kullanımlarını çok daha artıracak. Bluetooth 5.0 ile ilgili yapılan açıklamalarda kullanıcıların 4.2 versiyonuna göre daha geniş bir menzil içerisinde bağlantı kurabileceği belirtilirken yapılan testlerde 400 metreye kadar olan alan içerisinde Bluetooth bağlantısının sorunsuz bir şekilde sağlanabildiği açıkladı.

Alan Ve Hız Artıyor

Bu bakımdan yeni versiyon ile birlikte sağlanabilecek en önemli avantajlardan bir tanesi menzil süresinin uzaması olacak. Bluetooth 5.0 ile elde edilecek olan bu imkan aynı zamanda tek özellik olmayacak. Bluetooth 4.2’ye göre veri bağlantısı hızında da ciddi oranda bir artış yapılacak. Öyle ki konuyla ilgili testlerin sonuçları paylaşırken test sonuçlarında Bluetooth 5.0 versiyonunun önceki versiyona göre iki kata varan hız artışı sağladığı ifade edildi. Bu bakımdan yeni Bluetooth versiyonunun kullanıma sunulması ile birlikte çok daha geniş bir alan içerisinde hızlı bir şekilde veri transferinin yapılması mümkün olacak.

Bluetooth 5.0 İle Gelecek Yenilikler Neler? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Bluetooth 5.0 İle Gelecek Yenilikler Neler? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün