Tekno Kenar

  BMW elektrikli araba projeleri

  Alman otomobil devi BMW CEO’su Harald Krueger açıkladı; BMW, 2025’e kadar 12 elektrikli araba çıkaracak.

  BMW elektrikli araba projeleri

  Lüks otomobil üreticisi BMW, bugün bir açıklama yaparak 2025’e kadar tamamen elektrikli 25 araba satışa çıkaracaklarını duyurdu. BMW CEO’su Harald Krueger Reuters ile konuşurken, bu araçların kullanım mesafelerinin 435 mile, yani 700 km’ye kadar çıkacağını belirtti.

  BMW elektrikli arabalara yöneliyor

  Aslına bakarsanız, son dönemde elektrikli araba üretimine bütün otomobil firmaları katılmış durumda. Bugün de başka bir duyuru Jaguar Land Rover’dan gelmişti ve 2020’den sonra tamamen elektrikli araç seçeneğine geçeceklerini duyurmuştu. Ondan önce de Volvo ile Aston Martin gibi önemli markalar benzer duyurular gerçekleştirmişti.

  Arz-Talep dengesi kıstas alınacak

  BMW, elektrikli araçları toplu şekilde üretime girecek ve bunu talebe göre düzenleyecek. 2025’e kadar çok sayıda tamamen elektrikli araç sunulacakken, hybrid seçenekler de bulunacak.

  Ayrıca firma önümüzdeki hafta Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek olan otomobil fuarında, sıfır emisyonlu, tamamen elektrikli yeni dört kapılı aracını da tanıtacak. Henüz detaylarını bilmediğimiz bu araç, i3 ile i8 modellerinin arasında bir yerde bulunacak.

  Bakalım BMW’den sonra başka hangi otomobil üreticileri elektrikli araba kervanına katılacak?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  BMW elektrikli araba projeleri başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  BMW elektrikli araba projeleri başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  BMW elektrikli araba projeleri başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?