Bu Batarya Yenilebiliyor!

Bilim adamları tarafından üretilen yeni nesil özel batarya, yenilebiliyorve yenildiğinde insan vücudunda kolayca sindirilebiliyor.

Bu Batarya Yenilebiliyor!
Bu Batarya Yenilebiliyor! Tekno Kenar

İyi bir bataryadan kullanıcıların beklediği özellikler hemen hemen aynıdır. Bu beklenen özellikler aslında bataryayı daha uzun süre ve etkili bir biçimde kullanabilmemiz için önemlidir.Bütün kullanıcılar bataryalarının ince ve dayanıklı olmasını isterler. Üsteklik, taşımayı ve sağlamlığı sağlayan bu özelliklerin yanında, bataryanın uzun süre dayanabilmesi için yüksek kapasiteli olmasını isteriz.

Yenilebilen Batarya

Bataryamızdan beklediğimiz bunca özelliğin yanında yenilebilir bir bataryanızın olmasını da hiç istediniz mi? Görülen o ki bazı kullanıcılar bataryalarının yenilebilir olmasını da arzu etmeşler. Bilim adamları da bu isteğe kayıtsız kalamamış ve yenilebilen bir batarya üretmiş. Evet yanlış okumadınız! Yeni üretilen bataryalar yenilebiliyor ve sindirim sistemimizde rahatça sindirilebiliyor.

Carnegie Ünivestesinde araştırmalarını sürdüren bilim adamları, yenilebilen ve insan sindiriminde kolayca ayrışabilen batarya ürettiler. Bilim adamlarının bataryayı üretirken arkalarına aldıkları fikir şu : “ Enerji barındıran her şey, batarya olarak kullanılabilir”. Bu fikir doğrultusunda, günlük yediğimiz yiyeceklerin çoğunda bulunan “melanin” maddesini kullanarak, sindirilebilen batarya ürettiler.

Bu Batarya Yenilebiliyor! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Bu Batarya Yenilebiliyor! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?