Tekno Kenar

  Bükülebilen telefon geliyor!

  İlk ve tek bükülebilen telefon gümbür gümbür geliyor. Elastik telefon, diğer telefon üreticilerinin bile ilgisini çekti.

  Bükülebilen telefon geliyor!

  Kanadalı Bilim Adamları tarafından geliştirilen ve elastik yapıya sahip olan akıllı telefon , herkesi çok şaşırtacak gibi görünüyor. Aynı zamanda yüksek özelliklere de sahip olan akıllı telefonun yüksek ses getireceği kesin. Dünyada bir ilke imza atan araştırmacılar, projenin sadece teknoloji kısmıyla ilgilendikleri için, ticari firmalar tarafından projeye ilgi duyulduğunu ve geliştirilmesine katkı sağlayabileceklerini dile getirdi.

  Uçuk teknoloji

  3D boyutlu nesneleri de çıplak gözle görebilmeyi mümkün kılan bu teknoloji, özel bir lens tarafından sağlanmakta. Tabi lens demek yerine lens deposu demek daha doğru bir terim olsa gerek. Çünkü bu ekran tamı tamına 16 bin balık gözü lensi üzerinde bulunduruyor. SnapDragon 810 işlemcisiyle birlikte 2 GB Ram’e sahip olan bükülebilir telefon, Android 5.1 sürümüyle çıkış yaptı.

  Büyük dezavantaj

  Düz haldeyken 1920×1080 çözünürlüğe sahip olan telefon, hologram haldeyken 160×104 piksel oluyor. Kullanım alanını büyük oranda düşüren bu dezavantaj, seri üretime geçildiğinde geçireceği değişimlerle ortadan kaldırılması gerekiyor. Bükebiliyoruz, iyi hoş ama bükünce göremiyoruz dedirtmemek için araştırmacılar halen projenin üzerinde çalışıyor. Eğer başarılı olurlarsa, günlük hayatta arka ceplerde taşınan fakat otururken büyük sıkıntılara yol açan yada yanlışlıkla üstüne oturulup kırılan ekranlara elveda dedirtecek.

  Bükülebilen telefon geliyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Bükülebilen telefon geliyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Bükülebilen telefon geliyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?