Alexa

Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!

Akıllı cam olarak nitelendirilen bu teknoloji de cep telefonunuzun camı hafif bir şekilde kırıldığında otomatik onarım yapılabilecek.

Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek!
Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek! Tekno Kenar
Bu içerik 1409 kez okundu.

Akıllı cep telefonuna sahip olanlar çok iyi bilir ki ekran kırılması en kötü durumlardan bir tanesi. Aslında teknolojinin her geçen gün biraz daha geliştiğini söylesek de ekranlar üzerindeki gelişmelerin biraz daha yavaş ilerlemiş olduğunu görüyoruz.

Hele ki yeni model cep telefonlarına baktığınız zaman onların ön tarafları gibi arka taraflarının da camdan yapılmış olması, bu tehlikenin de boyutunu biraz daha hassas hale getirmiş durumda. Motorola bu konuda yeni bir çalışma tamamladı ve aldığı patent ile birlikte ekranların kırılmasını korkulu bir rüya olmaktan çıkardı.

Akıllı cam olarak nitelendirilen bu teknoloji de cep telefonunuzun camı hafif bir şekilde kırıldığında o noktayı cep telefonunuza tarif ediyorsunuz ve telefon tarif edilen bölgeye yoğun bir elektrik göndererek ısıl işlem uygulayarak onarıma başlıyor. İşlem bitmiş olduğunda ise hasar onarılmış hale geliyor.

Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek

Bu durumu kısa bir şekilde anlattık fakat teknolojisi bu kadar basit değil. Bunun için Motorola yanlış anlaşılmaktan da çekiniyor ve temkinli davranıyor. Alınan patentin içeriğinde bazı deformasyonların onarılabildiği fakat camın tamamen kırılması ya da parçalanması halinde bu onarımın mümkün olmadığına yer verilmiş.

Telefon Kendi Ekranını Kendi Tamir Edecek.

Haber ilk olarak Türkiye piyasasında Shiftdelete’de yayınlandı. Patent alınmış olmasına karşın teknolojiyi şu anda görebilmemiz mümkün gibi görünmüyor. Her şeye rağmen cep telefonlarında en çok sorun olan ekran kırılmalarını baz aldığınız da bu piyasa için ciddi ve güzel bir geliştirme olacağı kesin.

Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Cep Telefonu Kırılan Ekranını Kendi Tamir Edecek! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
ARK: Survival Evolved Mobil Cihazlara Geliyor
Facebook Messenger Kids Android
Facebook Messenger Kids Android