Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında!

Android işletim sistemiyle çalışan cep telefonlarının, Linux'tan kaynaklanan bir sistem açığı nedeniyle hacker saldırılarının tehdidi altında olduğu açıklandı.

Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında!
Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında! Tekno Kenar

Hackerlar bilişim sektörünü tehdit etmeye devam ediyor. Birçok bilişim şirketi hackerların tehdidi nedeniyle sistem açıklarını saptamaya çalışıyor. Şirketler ne kadar uğraşırsa uğraşsın, hackerlar yine bir yolunu bularak cep telefonlarını, bilgisayarları hacklemeyi başarıyorlar. Geçtiğimiz gün Android işletim sistemine ait bir sistem açığı daha saptandı. İddiaya göre bu sistem açığı Android işletim sistemiyle çalışan cihazların yüzde 80'i için tehdit oluşturuyor. Açık bir an önce kapatılmazsa hackerların kişilsel bilgilerinizi, fotoğraflarınızı hatta banka bilgilerinizi ele geçirmesi işten bile değil. Açığın kapatılması için çalışmalar sürüyor.

SİSTEM AÇIĞI LİNUXTAN KAYNAKLANIYOR

Hackerların tehdit ettiği Android işletim sistemindeki sistem açığının nereden kaynaklandığı yazılımcılar tarafından tespit edildi. İddiaya göre sistem açığı Linux'tan kaynaklanmakta. Linux iddialar üzerine bu bilgiyi doğruladı. Şirket, sistem açığını kapatmak için yaptıkları çalışmaların sürdüğünü, en kısa sürede sonuç almayı beklediklerini ifade etti. Hacker saldırıları gerçekleşmeden sistem açığının kapatılması şu aşamada Linux için de hayati önem taşıyor.

AÇIK KAPATILMAZSA NE OLACAK?

Linux'tan kaynaklanan, Android işletim sistemi kullanıcılarının yüzde 80'ini tehdit eden bu sistem açığı kapatılmazsa saldırganlar istediği zaman kolaylıkla kişisel bilgilerinize ulaşabilecek. Açık kapatılmazsa hackerların kişisel fotoğraflarınıza, banka bilgilerinize bile ulaşması söz konusu. Linux'un önümüzdeki günlerde açık ile ilgili yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Cep Telefonunuz Hackerların Tehdidi Altında! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri