CERN’e Türk Teknoloji Şirketinden Destek

Yüksek lisans öğrencilerinin kurmuş olduğu İzmir Teknoloji Bölgesi’ndeki bir şirketin Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi’nin (CERN) ihtiyaçları doğrultusunda açmış oldukları ihaleye kabul edildi.

CERN’e Türk Teknoloji Şirketinden Destek
CERN’e Türk Teknoloji Şirketinden Destek Tekno Kenar

MET İleri Teknoloji firmasının kurulmasında emeği geçen Makine Mühendisliği Bölümü’nde doktora eğitimi süren Murat MERDİN, Yüksek lisans öğrencileri Oğuz Deniz MERDİN  ve Doğukan BAYIR yaptıkları açıklamada, Türkiye’nin de üyesi olduğu, süregelen pek çok araştırmada emeği geçen ve özellikle büyük patlama deneyi ile ismi duyulan ve çalışmasına devam eden Avrupa nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN)’in açtığı ihaleye teklif verdiklerini söyledi.

Bu ihale teklifi’nin önemli olmasının nedeni aslında bu güne kadar ‘ilk kez Türk şirketlerinden birinin teklif alması’ oldu. Mayıs 2014 de Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN)’ne ortak üye olan Türkiye aradan geçen 2 yıl sonra bir firmasının ihale almasının ne kadar önemli olduğunu görmüş oldu.

Peki MET İleri Teknoloji Firması aldığı ihale ile Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN)’ne ne yapacak?

MET İleri Teknoloji Firması yüzde yüz yerli senkron hidrolik kontrol teknolojisini kuracağı söylendi. Ayrıca firma mekanik, elektromekanik ve hidromekanik sistemlerin tasarımcısı olan firma referans olarak TUBİTAK TEYDEB 1507 Projesi kapsamında senkron hidrolik kontrol teknolojisini geliştirmeyi başarmıştı.

Avrupa Nükleer Araştırmalar Merkezi (CERN)’e yapılacak bu sistemde Türk mühendislerinin olması hepimizi heyecanlandırmaya başladı. Umarız daha başarılı sonuçlar elde ederiz.

CERN’e Türk Teknoloji Şirketinden Destek Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

CERN’e Türk Teknoloji Şirketinden Destek Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün