Tekno Kenar

  Çin’de mobil satış lideri kim?

  Çin bilindiği üzere dünya üzerindeki en çok nüfusa ve dolayısıyla pazara sahip olan ülke. Peki Çin’de mobil satış lideri kim?

  Çin’de mobil satış lideri kim?

  Akıllı telefon pazarında bir duraksama dönemi yaşanıyor. Geçen yıl akıllı telefon pazarının büyüme oranı %14 iken bu yıl %1.5 civarında olması bekleniyor. Çin dünyanın en büyük pazarı ve toplam 1 milyar 359 milyon nüfusa sahip. Çin nüfusunun %90’ı telefon kullanıyor ve telefon kullananların %35’i ikinci akıllı telefonlarına sahip.  Ayrıca Çinliler ortalama 6 ayda bir akıllı telefon değiştiriyorlar. Durum böyleyken Çin’in dünyanın en büyük pazarı olması kaçınılmaz.

  Çin’de mobil satış lideri kim?

  İnternet üzerinden ve bayi kanalıyla yapılan satışların toplamını gösteren tabloya göre, Huawei isimli şirket açık ara farkla önde. İkinci ise Oppo isimli şirket. Apple da üçüncü sırada. Samsung 6. Sırada pazardaki konumunu sürdürüyor.

  Dünya genelinde en çok telefon satan markalar olan Apple ve Samsung, Çin’deki yarışta pek etkili değil gibi gözüküyor. Hindistan’daki satışlar ve Hindistan pazarı bu rakamlara dahil değildir.

  Çin’de mobil satış lideri kim? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Çin’de mobil satış lideri kim? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Çin’de mobil satış lideri kim? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?