Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ?

  Ülkemizin bağımsızlığı için çok fazla şey ifade eden 15 Temmuz gecesi, bu tarihten sonra da her gün halk tarafından büyük bir coşku ile kutlanmaya devam ediyor. Fethullahçı Terör Örgütü tarafından uzun süredir planlanan hain darbe girişimi, 15 Temmuz gecesi yürürlüğe girdi ancak halkın iradesi ve emniyet personellerimizin başarılı çalışması ile birlikte püskürtüldü. Ak Parti, CHP, MHP partilerinden hangileri mitinge katılacak okuyalım.

  Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ?

  Halk da yeni darbe girişimleri olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurarak yaklaşık 20 günden beri meydanlardaki demokrasi nöbetini bırakmama kararı aldı. Türkiye’nin 81 vilayetinde düzenlenen bu nöbetlere milyonlarca kiti katılıyor. Şimdi ise tüm bu demokrasi nöbetlerine “Yenikapı Demokrasi ve Şehiteri Anma Mitingi” eklenecek. 4 milyona yakın kişinin katılması planlanan bu miting için hazırlıklar sürüyor.

  Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ?

  15 Temmuz gecesinden bu yana gerek MHP gerek de CHP yöneticileri gayet sağduyulu ve muhalefet partilerine yakışır bir şekilde hükümetin yanında olarak darbecilere ayrıcalık tanımamıştı. Bu tarihten günümüze kadar da benzer birliktelik korunuyor. Bu kapsamda demokrasi mitingi sadece AKP’lilerin mitingi değil, aynı zamanda CHP’lilerin, MHP’lilerin ve bütün vatanseverlerin mitingi olacak. Bu yüzden de mitinge CHP ve MHP genel başkanları Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu da davet edildi. Davet geldiği andan itibaren mitinge icab edeceğini açıklayan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli, 7 Ağustos günü Yenikapı’da olacağını ve halkıyla buluşacağını ifade etti. Bunun yanı sıra Binali Yıldırım tarafından ilk davet edildiğinde katılım sağlayamayacağını ancak miting için bir heyet göndereceğini belirten Kılıçdaroğlu, bugün Binali Yıldırım tarafından tekrar aranarak davet yenilendi. Bu kapsamda büyük ölçüde katılması beklenen Kemal Kılıçdaroğlu’nun halen net bir cevabı bulunmamakta.

  Selahattin Demirtaş Demokrasi Mitingine Katılacak Mı ?

  Darbe girişiminin başından beri sessiz olmayı tercih eden ve hükümetin yanında olduğunu gösterecek herhangi bir çalışma yapmayan Demirtaş’ın mitinge katılması beklenmiyor. Aynı şekilde gerek heyetleriyle gerek parti liderleriyle 7 Ağustos gecesi Yenikapı’da olacak CHP, MHP ve AKP’nin aksine aynı gece miting alanında HDP’yi temsil edecek bir isim veya genel heyet bulunmayacak.

  Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ? başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ? başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Demokrasi Mitingi’ne Hangi Parti Başkanları Katılacak ? başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?