Alexa

DuckDuckGo İnternette Tam Gizlilik Sunacak

Firmanın Yenilenen Yazılımı ve Tarayıcı Uzantısıyla Google İle Facebook Gibi Siteler Hareketlerinizi Takip Edemeyecek.

DuckDuckGo İnternette Tam Gizlilik Sunacak
DuckDuckGo İnternette Tam Gizlilik Sunacak Tekno Kenar
Bu içerik 1947 kez okundu.

Normalde arama motoru olarak hizmet veren DuckDuckGo, tarayıcı uzantısının ve mobil uygulamasının güncellenmiş sürümlerini yayınlarken, kullanıcılara da güvenli bir internet deneyimi vadediyor.

DuckDuckGo İle Tamamen Gizli İnternet Deneyimi

DuckDuckGo arama motoru aynı kalmaya devam edecek fakat tarayıcı uzantısıyla yazılımı yenilenecek. Bu şekilde kullanıcılara yeni araçlar sunulurken, web gezintileri daha güvenli ve gizli hâle geliyor.

Yeni DuckDuckGo aracıyla birlikte web sitelerinin şifreleme dereceleri gösterilirken, hangi reklam ağlarının hareketlerinizi takip ettiği de ortaya çıkıyor. Tarayıcı için indirilen uzantıyı Firefox, Safari, Chrome’un yanı sıra iOS ile Android gibi mobil işletim sistemlerinde de kullanmak mümkün.

İnternette Devamlı Takip Altındayız

Bildiğiniz gibi internet üzerinde devamlı takip ediliyoruz ve Google, Facebook gibi firmalar hareketlerimizi izleyerek buna uygun reklamlar yayınlıyor. Pek çok kullanıcı için bu durum oldukça rahatsızlık yaratırken, DuckDuckGo’nun yazılımı ise takiplerin önüne geçecek ve bizi takip edenleri ortaya çıkacak.

Bir süredir kendini geliştirmeye devam eden, 2009’da kurulan DuckDuckGo geçtiğimiz yıl toplamda 10 milyar arama rakamına ulaştı. Genellikle anonim olmayı seven kullanıcıların tercih ettiği platform, bir yıldan kısa bir sürede kullanımını yüzde 50’den fazla arttırdı.

DuckDuckGo CEO’su Gabriel Weinberg de internet üzerinde gizliliğin giderek önem kazandığını ve insanların buna yöneldiğini ifade etti.

DuckDuckGo İnternette Tam Gizlilik Sunacak Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

DuckDuckGo İnternette Tam Gizlilik Sunacak Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Red Dead Redemption ve Gears of War 2 Xbox One X İçin 4K Yayınlandı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı
Out Of The Park Baseball 19 Çıktı