Tekno Kenar

  DuckDuckGo internette tam gizlilik sunacak

  Firmanın yenilenen yazılımı ve tarayıcı uzantısıyla Google ile Facebook gibi siteler hareketlerinizi takip edemeyecek.

  DuckDuckGo internette tam gizlilik sunacak

  Normalde arama motoru olarak hizmet veren DuckDuckGo, tarayıcı uzantısının ve mobil uygulamasının güncellenmiş sürümlerini yayınlarken, kullanıcılara da güvenli bir internet deneyimi vadediyor.

  DuckDuckGo ile tamamen gizli internet deneyimi

  DuckDuckGo arama motoru aynı kalmaya devam edecek fakat tarayıcı uzantısıyla yazılımı yenilenecek. Bu şekilde kullanıcılara yeni araçlar sunulurken, web gezintileri daha güvenli ve gizli hâle geliyor.

  Yeni DuckDuckGo aracıyla birlikte web sitelerinin şifreleme dereceleri gösterilirken, hangi reklam ağlarının hareketlerinizi takip ettiği de ortaya çıkıyor. Tarayıcı için indirilen uzantıyı Firefox, Safari, Chrome’un yanı sıra iOS ile Android gibi mobil işletim sistemlerinde de kullanmak mümkün.

  İnternette devamlı takip altındayız

  Bildiğiniz gibi internet üzerinde devamlı takip ediliyoruz ve Google, Facebook gibi firmalar hareketlerimizi izleyerek buna uygun reklamlar yayınlıyor. Pek çok kullanıcı için bu durum oldukça rahatsızlık yaratırken, DuckDuckGo’nun yazılımı ise takiplerin önüne geçecek ve bizi takip edenleri ortaya çıkacak.

  Bir süredir kendini geliştirmeye devam eden, 2009’da kurulan DuckDuckGo geçtiğimiz yıl toplamda 10 milyar arama rakamına ulaştı. Genellikle anonim olmayı seven kullanıcıların tercih ettiği platform, bir yıldan kısa bir sürede kullanımını yüzde 50’den fazla arttırdı.

  DuckDuckGo CEO’su Gabriel Weinberg de internet üzerinde gizliliğin giderek önem kazandığını ve insanların buna yöneldiğini ifade etti.

  DuckDuckGo internette tam gizlilik sunacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  DuckDuckGo internette tam gizlilik sunacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  DuckDuckGo internette tam gizlilik sunacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?