Tekno Kenar

  Dünya devi Türkiye’de barınamadı: Şirketi kapattı

  Mobil uygulamalar hayatımıza kolaylıklar katmaya devam ederken bunlardan günlük hayatta sıkça kullandığımız taksiler de nasibini aldı ama “taxi.eu” firması Türkiye’de tutunamadı.

  Dünya devi Türkiye’de barınamadı: Şirketi kapattı

  Hayatımıza sonradan girip ama belki ebediyen çıkmayacak olan akıllı telefonlar için yazılım geliştirme çabaları da devam ediyor. Bu yazılımlar ise yüklendikleri online mağazalar tarafından indirildikçe de gelir kazanmaya devam ediyorlar. İşte günlük hayatımızda sık sık kullandığımız taksiler için bir yazılım gerçekleştiren taxi.eu şirketi, Türkiye’yi de pazar olarak tercih ettiler. Alman devi yaptığı uygulamayla Avrupa’da ilk sırada yer almakta. Bu mobil uygulama ile taksileri telefonumuz ile zahmetsizce çağıra bilmektesiniz. Diğer avantajı ise daha hızlı olması. Fakat yaklaşık 700 bin kez taksiye binilen İstanbul’da bu uygulama tutunamadı ve şirketi kapattılar.

  İleri ki zamanlarda artış gösterecektir

  Mobil kullanımın hızla artması ve genç nüfusa da hızla yayılması ile telefonlar için neredeyse her gün bir uygulama geliştirilmekte. Telefonların artık çok gelişmiş olması ve bilgisayar ile yapabileceğimiz her işe hemen hemen olanak sağlaması yazılımcıları mobil uygulamalara yönlendiriyor. Artık her işimizi yaptığımız bu cep bilgisayarları taksi çağırırken de çok işimize yarayacak. Taksi çağırışının çok daha basit ve zahmetsiz olduğu sistem için Türkiye’de taxi.eu uygulamasını devreye sokan firma ayrıca müşteri temsilciliği ile de destek vermekteydi. Fakat şirket Türkiye’de tutunamadı ve ülkemizden yatırımını geri çekti. Bu uygulama şu an ülkemizde pek tutmuş olmasa da mobil teknolojinin kullanımının her geçen gün artması ile tekrar ülkemize dönüş yapabilir veya farklı şirketler tarafından yeni uygulamalar gerçekleştirilebilir. Kullanıcılara sunduğu kredi kartı ile ödeme sistemi de şu anlık uygulamanın iptali ile rafa kalkmış oldu.

  Dünya devi Türkiye’de barınamadı: Şirketi kapattı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Dünya devi Türkiye’de barınamadı: Şirketi kapattı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Dünya devi Türkiye’de barınamadı: Şirketi kapattı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?