E Devlet PTT Sorgulama Ve Kargo Takip İşlemleri

E devlet aracılığı ile PTT sorgulama da yapılabilir. PTT sorgulama işlemleri ve e devlet kullanım detayları haberimizde.

E Devlet PTT Sorgulama Ve Kargo Takip İşlemleri
E Devlet PTT Sorgulama Ve Kargo Takip İşlemleri Tekno Kenar

Kişilerin Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.) tarafından sunulan hizmetlerden yararlanmak adına online olarak işlem yapması yeterlidir. Sadece internet sitesi üzerinden değil, e devlet portalı üzerinden de hizmetler kullanıma sunulduğundan dolayı bu konuda devlet portalı da kullanılabilir durumdadır.

E Devlet PTT Hizmetleri

Devlet portalı aracılığı ile yapılabilen işlemler listesi şöyledir;

  • En Yakın PTT
  • PTT Kayıtlı Gönderi Takibi
  • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Hesap Bilgileri Sorgulama
  • Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) İhlalli Geçiş Bilgileri Sorgulama

Belirtilen hizmetler için PTT sitesinin yanında devlet resmi sitesi de kullanılabilir durumdadır. Üyelik giriş yapan kişiler PTT menüsü altında yer alan bu hizmetleri kullanarak bilgi alabilir. Gönderi takibi gibi detaylı işlemlerde kişilerin barkod numarasını bilmesi gerekir. Belirtilen bilgilerin açılan forma girilmesi sonrasında kolay bir şekilde bilgi alınabilir ve durum takibi yapılabilir. Kişilerin yapabileceği işlemler sayesinde ücret ödemeden bilgi alınması mümkün olduğundan dolayı herkes tarafından bu konuda online olarak sorgulama yapılarak bilgi alınabilir. Bu konuda herhangi bir sınır olmadığı gibi sizler de sunulan hizmetlerden yararlanarak bilgi alabilirsiniz. Özellikle HGS gibi abonelik işlemlerinde mutlaka konuyla ilgili yakından takip yapılmalıdır.

PTT Hizmetleri

E devlet üzerinden sunulan hizmetlerin yanında PTT’nin resmi internet sitesi üzerinden de hizmetler sunulmaktadır.  Bu konuda hizmetler listesinde detaylı bilgi verilirken, kişiler b u hizmetler için PTT resmi internet sitesini de tercih edebilir durumdadır. PTT sitesi üzerinden kullanıma sunulan hizmetler listesi şöyledir;

  • E-Kart
  • Gönderi Ücreti Hesaplama
  • Posta Çeki Hesap Bildirimi
  • Posta Kodu Sorgulama
  • Uluslararası Gönderi Takibi

E Devlet PTT Sorgulama Ve Kargo Takip İşlemleri Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

E Devlet PTT Sorgulama Ve Kargo Takip İşlemleri  Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
Snapchat Nedir, Ne İşe Yarar?
iPhone Emoji Gönderme - iPhone X Emoji (Animoji) Nasıl Kullanılır?
iPhone Emoji Gönderme - iPhone X Emoji (Animoji) Nasıl Kullanılır?