Tekno Kenar

  Edge’ye yeni güncelleme gelecek

  Microsoft tarafından piyasaya sunulan ve en önemli uygulamalardan bir tanesi Edge adlı internet tarayıcısı olurken internet tarayıcısı için yeni gelişmeler yapılmaya devam ediyor.

  Edge’ye yeni güncelleme gelecek

  Microsoft tarafından geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sunulan ve özellikle Windows 10 ile birlikte güçlendirilen Edge için yeni güncellemeler yolda. Konuyla ilgili yapılan açıklamalardan özellikle Windows 10 ile çalışmasında sıkı bir kritere sahip olan tarayıcı için yeni bir güncellemenin ve geliştirmenin yapılacağı belirtildi.

  Bağımsız olacak!

  Yapılacak yenileme ile birlikte artık Windows 10 dışındaki işletim sistemlerinde de internet tarayıcısının kullanılması mümkün olacak. Üstelik bu konuda önemli bir müjde de verilmiş durumda.

  Chrome mağaza uyumu geliyor

  Google, Chrome mağazası ile tüm dikkatleri üzerine çekerken Google Chrome mağazası ile uyumlu hale getirilecek olan Edge internet tarayıcısı böylece Google Chrome kullanan kullanıcılar için de cazip bir hale gelecek. Kişiler uygulamaları ve eklentileri aynı şekilde Edge adı verilen tarayıcıya taşıyarak tüm kullanımlarını herhangi bir işlem yapmaya gerek kalmadan Microsoft Edge üzerinden gerçekleştirmeye devam edebilecek. Bu bakımdan yapılan açıklama şu anda tarayıcı sektörü için oldukça önemli görülüyor.

  Özellikle Windows 8 ve Windows 8.1 kullanıcılarının bu tarayıcıyı kullanabilecek olması tarayıcının daha fazla kişi tarafından kullanılmasını sağlayacak. Aynı zamanda en büyük eksiklik olan uygulamaların da Google Chrome üzerinden desteklenecek olması tarayıcının daha etkin bir şekilde çalışmasını sağlayacak. Yeni güncellemeler ile birlikte tarayıcı sektöründe nasıl bir değişikliğin yaşanacağı da merak ediliyor.

  Edge’ye yeni güncelleme gelecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Edge’ye yeni güncelleme gelecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Edge’ye yeni güncelleme gelecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?