Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok!

Anlık mesajlaşma denilince akla gelen ilk programlardan birisi olan WhatsApp kullanıcıları çok üzecek olan bir kararı açıkladı. İşte tüm detaylar.

Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok!
Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok! Tekno Kenar

Kullanıcıların günlük hayatında önemli bir yeri olan anlık mesajlaşma uygulamarı denilince akla ilk gelen programlardan olan WhatsApp bilindiği gibi uzun bir süre önce bazı cihazlardan desteğini çekeceğini açıklamıştı. WhatsApp şimdide popüler işletim sistemi olan Android ve iOS işletim sistemi desteğini çekeceğini açıkladı.  

WhatsApp'ın son açıklamasıyla birlikte artık iOS 6, Android 2.1 ve Android 2.2 yüklü cihazlar için artık WhatsApp kullanılmayacak. Bilinidği gibi WhatsApp daha önce de bazı işletim sistemlerine olan desteğini çekeceğini açıklamıştı. 

WhatsApp'ın bu beklenedik açıklamasıyla birlikte artık 2016 yılının sonundan itibaren iOS 6, Android 2.1 ve 2.2 ile Windows Phone 7 sistemlerine artık destek verilmeyecek. WhatsApp bu sistemler için hizmetini tamamen sonlandıracakken, Blackberry OS, Blackberry 10 ile birlikte Nokia'nın WhatsApp destekleyen modelleri için farklı bir yol izleyecek. 

WhatsApp'ın bu kararı almasındaki en büyük nedenin WhatsApp'a yeni gelen ve gelecek olan yeniliklerin artık bu işletim sistemine sahip olan telefonların desteklemeyecek olaması. WhatsApp'ı kullanmak isteyen kullanıcıların telefonlarını kısa zamanda değiştirmeleri gerekiyor. 

Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Eski Telefonlara WhatsApp Desteği Artık Yok! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Bilgisayardan Instagram Mesaj Atma
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?
Facebook Yüz Tanıma Sistemi Nedir, Nasıl Çalışır?