Tekno Kenar

  Etiyopya’da soyal medya yasaklandı

  Afrika ülkelerinden Etiyopya’da üniversite sınavı için ilginç bir uygulamaya imza atıldı.

  Etiyopya’da soyal medya yasaklandı

  Etiyopya’da yaklaşan üniversite sınavı için ilk defa duyulan bir önlem alındı. Çarşamba günü ülke genelinde yapılacak olan üniversiteye giriş sınavı için sosyal medya yasaklandı. Sosyal medya üzerinde yapılan yorumlar ve paylaşımlar henüz daha genç olan beyinleri etkilediği düşünülüyor. Ayrıca sosyal medya birçok ülkede olduğu gibi burada da insanların günlük zamanın çoğunu geçirdiği bir platform. Bu yüzden çözüm için devreye giren hükumet çareyi sosyal medyaya sınava kadar girişi yasaklamakta buldu.

  Sınav gününden sonra açılacak

  Sınavın yapılacağı çarşamba gününe kadar yasaklı olan sosyal medya araçlarını sadece öğrenciler değil yerli halkta kullanıyor. Fakat ailelerin çocukları için kendi eğlence ve işlerinden feragat etmesi gerekiyor. Bu durumdan birçok insanın şikayetçi olabileceği gibi bazı ailelerin de çocuklarını düşünerek iyi bir çözüm olduğunu düşünmesi bekleniyor. Zira bu uygulamanın devlete değil, içerisinde barındırdığı vatandaşlara katkısı olacak.

  Uygulama bizim ülkemizde hayata geçirilebilir mi diye düşünürsek imkânsız olduğu söylenebilir. Çünkü ülkemizde üniversite okuyan öğrencilerin dışında ebeveynler hatta nineler, dedeler dahi sosyal medyayı kullanmakta. Böyle bir uygulamaya kesinlikle karşı çıkılacaktır.

  Etiyopya’da soyal medya yasaklandı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Etiyopya’da soyal medya yasaklandı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Etiyopya’da soyal medya yasaklandı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?