Facebook Grup Kurma

  Facebook grup kurma işleminde üç farklı seçenek bulunur; Gizli Gurup, Kapalı Grup ve Herkese Açık Grup.

  Facebook Grup Kurma

  Günlük paylaşımlarımız dışında facebook üzerinde grup kurarak; ailemizle, akrabalarımızla, iş arkadaşlarımızla, ya da meraklı olduğumuz paylaşımlar için grup oluşturabiliriz.

  Dolayısıyla facebook gurupları aracılığı ile fikirlerimizi de sadece arkadaşlarımız değil kayıtlı olduğumuz veya kurduğumuz bir gruptaki üyeler ile paylaşmış oluruz.

  Bir konuyu beğenen bilgi almak isteyen ya da bir soru sormuş isek grupta bulunan üyelerden o konu ile ilgili fikri olan grup üyesinden destek almış oluruz.

  Bu tarz gruplar sayesinde meraklı olduğumuz konularda paylaşım yapabilir, yapılan paylaşımları da takip ederek beğeni veya paylaşım yaparak daha çok kişiye ulaşmasını sağlayabiliriz.

  Facebook grup kurmak veya hali hazırda bir guruba dahil olmak için Aktif bir Facebook hesabımız olmalı. Facebook hesabı olan her birey grup ve gruplar oluşturup, ya da aratma sonucu açılmış gruplara dahil olarak bilgi sahibi olup paylaşımlar yapabilir.

  Facebook grup kurma işleminde üç farklı seçenek bulunur; Gizli GurupKapalı Grup ve Herkese Açık Grup.

  Adlarındanda anlaşılacağı üzere kapalı grupta grubu oluşturan yönetici üyenin izinleri dahilinde paylaşım olur.

  Gruplar genel de bir takım kurallar koyarlar.

  Örnek; Teknoloji grubunda Edebiyat veya özellikle ilgisiz konudaki firma reklamını istemezler.

  Bu tarz olayların önüne geçmek için genelde kapalı gruplar kurulur ve hatta üye olan bir kişinin gruptaki paylaşımı bile yönetici onayına düşer. Yönetici okur ve uygun ise onayladığında grupta paylaşılmış olur.

  Zaten çoğumuz Facebook üzerindeki gruplardan haberdarız. Bu kısa bilgilerden sonra Facebook gurup kurma işlemi nasıl yapılır resimli olarak anlatalım.

  Facebook Grup Kurma Resimli Anlatım;

  Öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz.

  Ardından aşağıda resimde gördüğünüz gibi sağ üst köşedeki ok işaretine basarak, yine resimdeki gibi Grup Kur seçeneğini seçiyoruz.

  Burada ”Grubuna bir ad ver ” seçeneğinin olduğu yere kurmak istediğiniz grubun adını yazıyoruz.

  Hemen altında “Bazı kişiler ekle” kısmına başlayabilmek için en az bir üye seçmeniz gerekmektedir aksi halde grup kurulamıyor uyarısı alabilirsiniz. Bu durumda facebook gurup kurma işlemine devam edebilmek için oluşturacağınız guruba arkadaşlarınızdan bir üye eklemelisiniz.

  Bir sonraki seçenekte ise facebook gurup kurma işlemindeki en son seçim şıkkı olan “Gizliliği seç” bölümünü göreceksiniz.

  Buradan kurmak istediğiniz guruba herkesin katılabilmesini istiyorsanız “Herkese Açık Grup” seçeneği tıklayarak seçmelisiniz.

  Kuracağınız gurubun kapalı bir grup olmasını istiyorsanız “Kapalı Grup” seçeneği kalabilir.

  Grubunuzun gizli bir grup olmasını istiyorsanız “Gizli Grup” seçeneğini seçebilirsiniz.

  Gizlilik seçimini yaptıktan sonra “Oluştur” butonuna tıklıyoruz ve gurubumuzu kurmuş oluyoruz.

  Hepsi bu kadar facebook grup kurma işlemini başarılı bir şekilde tamamladınız.

  Bundan sonra seçiminize bağlı olarak sağ tarafa; bu grup ne için kuruldu, amacı ne, kimler üye olabilir, kurallar nelerdir gibi açıklamaları girebilirsiniz.

  Facebook Grup Kurma başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook Grup Kurma başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook Grup Kurma başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?