Tekno Kenar

  Facebook güvenlik açığı nedeniyle Zuckerberg özür diledi

  Dünyaca ünlü sosyal medya sitesinin patronu Mark Zuckerberg güvenlik açığı nedeniyle özür diledi.

  Facebook güvenlik açığı nedeniyle Zuckerberg özür diledi

  Bilindiği gibi araştırma şirketi Cambridge Analytica, kullanıcıların izni olmadan Facebook’ta 50 milyon kişinin verilerini toplamıştı. Bu durum ortaya çıktığından beri Mark Zuckerberg ilk defa konuştu ve açıklamalarda bulundu.

  Zuckerberg’ten konu hakkında açıklama ve özür geldi

  CNN kanalına bir röportaj veren Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, bu durumun güveni sarstığını ve yaşananlardan ötürü özür dilediğini ifade etti. Kendi Facebook sayfasında da açıklama yayınlayan Zuckerberg, kendilerine ait sorumluluklar olduğunu, insanların kişisel verilerini korumakla yükümlü olduklarını söylerken, ‘Eğer bunu yapamıyorsak, insanlara hizmet vermeyi de hak etmiyoruz’ şeklinde konuştu.

  Bu durumdan ötürü dünya çapında çeşitli kurumlar da Facebook’u incelemeye alırken, Zuckerberg ise açılan soruşturmalar hakkında konuşmamayı tercih etti. Mark Zuckerberg, bunun yerine gelecekte benzer durumların yaşanmaması için çalışmaya odaklanacaklarını ifade etti.

  Mark Zuckerberg, sorumluluğu kendi üstlerine alacaklarını söylerken, bilgi erişimi olan her bir uygulamayı soruşturma altına alacaklarını ve kapsamlı incelemeler yapacaklarını söyledi.

  Yaşananlar Facebook’un itibarına önemli ölçüde zarar verirken, ilerleyen dönemlerde firmanın ne gibi adımlar atacağı merakla bekleniyor.

  Facebook güvenlik açığı nedeniyle Zuckerberg özür diledi başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook güvenlik açığı nedeniyle Zuckerberg özür diledi başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook güvenlik açığı nedeniyle Zuckerberg özür diledi başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?