Tekno Kenar

  Facebook haber editörleri hile yaptı

  Facebook haber editörleri, trend olmayan haberleri, anahtar kelimeleri kullanarak trend haber yaptı. Bu fiilleri dolayısıyla, tarafsızlık ilkelerinden taviz verdikleri için işten atıldılar.

  Facebook haber editörleri hile yaptı
  Facebook eski haber editörlerinden bir kişinin açıklamaları son zamanlarda dikkat çekmişti.  Son zamanlarda Facebook’ta trend olmayan haberlerin trend haberler kategorisinde yer aldığı fark edilmişti. Bunun üzerine harekete geçen Facebook yöneticileri harekete geçti. Yapılan soruşturma sonucunda, Facebook’un haber editörlerinin bazı haberleri hile ile ve anahtar kelimeleri kullanarak trend hale getirdikleri tespit edildi. Bu tespit sonucunda, Facebook haber editörlerinin oluşturduğu 18 kişilik grup, siyasi tarafsızlık ilkesine aykırı davrandıkları için işten atıldı.

  Facebook güvenilirliğine darbe aldı

  Olay sonucunda açıklama yapan Facebook, yapılan hilelerle sadece birtakım haberlerin trend hale getirildiği, belirli bir siyasi görüşün ön plana çıkarılmadığı söylendi.

  Facebook, ABD’nin Başkanlık Seçimi gibi önem arz eden bir olay öncesinde güvenilirliğine aldığı darbe çok konuşulacak.  Haberlerin trend haberler kategorisine girmesi belirli algoritmalarla yapılıyor. Fakat haber editörleri, haberlerde kullandıkları bazı anahtar kelimelerle haberleri trendler arasına sokmayı başarmış.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook haber editörleri hile yaptı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook haber editörleri hile yaptı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook haber editörleri hile yaptı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?