Tekno Kenar

  Facebook Messenger’da gizlilik dönemi başladı

  Facebook Messenger ile ilgili yapılan son güncelleme sonrasında uçtan uca şifreleme resmen aktif hale geldi. İşte yeni özellik ile birlikte alınacak avantajlar.

  Facebook Messenger’da gizlilik dönemi başladı

  Facebook Messenger milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılırken uygulamanın daha da geliştirilebilmesi adına yenilikler arka arkaya yapılıyor. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde uçtan uca şifrelemenin gelmesi ile birlikte kişilerin gizli konuşma yapabileceği ve böylece hiç kimsenin yapılacak görüşmelere ulaşamayacağı öğrenildi. Facebook Messenger üzerinden yapılacak bu işlemlerde kullanıcıların üstelik herhangi bir işlem yapmasına gerek yok.

  Güncel versiyonu kullanın

  Uygulamanın güncel versiyonun kullanılması halinde kullanıcılar arasında yapılan tüm görüşmeler kullanıcıların dışında başka birisi tarafından görüntülenemiyor. Açık oturumlarda görüntülenebilen bu mesajlar bu açıdan kişilerin farklı bir platformda oturum açması halinde dahi görülmüyor. Bu da kullanıcıların güvenli bir şekilde mesajlaşmasını sağladığı gibi güvenlik açısından da ciddi bir avantaj sağlıyor.

  Gizlilik ön planda

  Facebook Messenger için yapılan bu açıklama ile birlikte kullanılan bu yeni özelliğin sevildiği görülürken pek çok farklı uygulama için de Facebook Messenger’da Yapılan bu yenilik önemli bir örnek teşkil ediyor.

  Kullanıcıların bu özelliği kullanırken herhangi bir işlem yapmasına gerek olmaması da sağlanan diğer bir avantaj. Öyle ki kişiler yapacakları görüşmelerde video, fotoğraf ya da ses kaydı gönderebilecek. Bu da sorunsuz bir şekilde mesajlaşma ve görüşmenin sağlanmasını mümkün kılacak.

  [Toplam:1    Ortalama:5/5]

  Facebook Messenger’da gizlilik dönemi başladı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook Messenger’da gizlilik dönemi başladı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook Messenger’da gizlilik dönemi başladı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?