Facebook Paylaşımı İçin 350 Bin TL Ceza

Facebookta bir kullanıcı, iş yeri hakkında olumsuz bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımı dolayısıyla 350 bin TL para cezasına mahkum oldu.

Facebook Paylaşımı İçin 350 Bin TL Ceza
Facebook Paylaşımı İçin 350 Bin TL Ceza Tekno Kenar

Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte birçok yenilik hayatımıza girdi. Sosyal medya birçok insen için hayatının bir parçası haline gelirken bir takım yeni olayları da beraberinde getirdi. Bu yeni olaylardan biri de, sanal dünyada paylaştıklarımızın başımızı ağrıtabilmesi. Bu olayın bir örneği Avustralya da yaşandı.

Nambucca, Avustralya’nın kıyı şeridinde yer alan bir şehir. Bu şehirde yaşayan ve 2 tane otele sahip olan Kenneth Rothe’nin sahip olduğu oteller hakkında sosyal medyadan bir takım iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar Rothe’nin sahap olduğu otellerde çocuk istismarı yapıldığı yönündeydi. Facebook’taki bu paylaşımdan sonra Rothe’nin yaşamı alt üst oldu. Rothe bu paylaşımdan sonra darp gördü ve işleri bozuldu. Rothe iddiaları reddederek olayı mahkemeye götürdü.

Olayı soruşturan mahkeme, Rothe’nin otellerinde çocuk istismarı olmadığını saptadı. Bunun üzerine, Facebook’ta bu haberi paylaşan kişinin 350 bin TL tazminat ödemesinde karar kıldı.

Facebook Paylaşımı İçin 350 Bin TL Ceza Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook Paylaşımı İçin 350 Bin TL Ceza Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri