Tekno Kenar

  Facebook paylaşımı için 350 bin TL ceza

  Facebook’ da bir kullanıcı, iş yeri hakkında olumsuz bir paylaşımda bulundu. Bu paylaşımı dolayısıyla 350 bin TL para cezasına mahkum oldu.

  Facebook paylaşımı için 350 bin TL ceza

  Sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte birçok yenilik hayatımıza girdi. Sosyal medya birçok insen için hayatının bir parçası haline gelirken bir takım yeni olayları da beraberinde getirdi. Bu yeni olaylardan biri de sanal dünyada paylaştıklarımızın başımızı ağrıtabilmesi. Bu olayın bir örneği Avustralya da yaşandı.

  Facebookta bir kullanıcı, iş yeri hakkında olumsuz bir paylaşımda bulununca…

  Nambucca, Avustralya’nın kıyı şeridinde yer alan bir şehir. Bu şehirde yaşayan ve 2 tane otele sahip olan Kenneth Rothe’nin sahip olduğu oteller hakkında sosyal medyadan birtakım iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar Rothe’nin sahip olduğu otellerde çocuk istismarı yapıldığı yönündeydi. Facebook’ da ki bu paylaşımdan sonra Rothe’nin yaşamı alt üst oldu. Rothe bu paylaşımdan sonra darp gördü ve işleri bozuldu. Rothe iddiaları reddederek olayı mahkemeye götürdü.

  Olayı soruşturan mahkeme, Rothe’nin otellerinde çocuk istismarı olmadığını saptadı. Bunun üzerine, Facebook’ da bu haberi paylaşan kişinin 350 bin TL tazminat ödemesinde karar kıldı.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook paylaşımı için 350 bin TL ceza başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook paylaşımı için 350 bin TL ceza başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook paylaşımı için 350 bin TL ceza başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?