Facebook Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek.

Facebook izlediği önceki yolu değiştirerek şiddete ve çıplaklığa daha az sansür getireceğini belirtti.

Facebook  Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek.
Facebook  Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek. Tekno Kenar

Facebook şiddete ve çıplaklıkla ilgili olan haberlere uygulamış olduğu bir çok zaman aşırıya kaçan sansür sebebiyle bu günlerde fena halde eleştiriliyor.Facebook ise bu tutumunu değiştirerek habere ve paylaşıma daha kısıtlı ve sansür uygulamayı düşünüyor.

Facebook çıktığından beri değişik uygulamarı yenilikleri ortaya çıkardı.Sosyal medya devi olan facebook kendini her alanda yenileyerek liderliğini sürdürüyor.Yapılan Yeniliklerde bazı farklı düşünceler çıkınca haberimizdede gördüğümüz gibi kulanıcılarının görüşlerinize önem vererek bazı düzeltmeler yapıyor.

FACEBOOK SANSÜRÜ KALDIRMIŞTI

Geçtiğimiz ayda Facebook, bombardımandan kaçan Vietnamlı çocukları resmeden Pulitzer ödüllü ‘’Savaşın Dehşeti’’ adlı fotoğrafa sansür uygulamıştı.Bu yapılanın hata olduğunu belirtti ve sansürü kaldıran şirket,bunun için özür diledi.

Facebook  Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek.

Artık Danışarak Kontrol Yapılacak

Bu olaylardan sonra dünya çapında editoryal rolünü yerine getiremediği için şirket eleştiri oklarına hedef oldu.Facebookdan yapılan açıklamada dünya çapında yapılan eleştirileri dinlediği ve buna karşın farklı bir davranışa geçeceğini belirtiyor.

Yapılan açıklamada şöyle söylüyor ‘’Haber Olmaya Değer ‘’ bir içerik ise diğer belirli kurallar alt üst edilmedikçe  içerik şiddet yada çıplaklık içerse dahi engel olunmayacak.Şirket ise içeriğin haber olma değerini kimin bakacağını açıklamadı.Düşüncelerimize göre bu konuda uzman kişilere ,gazetecilere,yayıncılara danışarak içeriği kontrol etmesi düşünüyoruz.

Facebook Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek. Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook  Şiddete ve Çıplaklığa Daha Az Sansür Getirecek. Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri