Tekno Kenar

  Facebook ve Twitter milyon dolarlar kazandırıyor!

  Herkes tarafından kullanılan sosyal medya devleri her yıl, sitede bulunan açıkları kendilerine bildiren kişilere yüksek meblalarda para ödüyor.

  Facebook ve Twitter milyon dolarlar kazandırıyor!

  Hepimizin yakından takip ettiği sosyal medya lideri olan Facebook 2011’de kurduğu sistem aracılığıyla, iyi niyetli yazılımcılara para dağıtıyor. Akabinde sektörde ikinci sırayı takip eden Twitter ise, açık bulma programına 2014 yılında geçiş yaptı. Bu sayede itibar kazanan Facebook, bir zamanlar ki güvenlik açıklarını kapatmasını da bu programa borçlu. Hatırlarsınız ki, bir zamanlar “eski sevgilinin hesabını patlatma” diye bir terim dolanırken, şimdiki haliyle güvenlik duvarlarıyla örnek oluyor Facebook.

  Kaz gelecek yerden tavuk esirgemiyorlar

  Türkiye’de bulunan bankaların veri tabanına sızıp, bunu banka yetkililerine bildirdiğiniz takdirde, size çift kişilik sinema bileti hediye etmelerine karşın, ücretsiz hizmet sunan Facebook‘un bu konuyu bu kadar hafife almamasını olumlu değerlendiriyoruz. Birkaç milyon doları esirgeyerek, Hacker’lara yem ettiğiniz veri tabanınız yüzünden, yüzlerce milyon dolarlık reklamların geri çekilmesiyle birlikte şirketi kapatmanız hiçte mantıklı gelmiyor kulaklara.

  Facebook daha cömert

  Deyim yerindeyse kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyen Facebook, 2011 yılından bu yana tam 2 milyon dağıttığını belirtiyor. Facebook’a oranla daha cimri davranan Twitter ise 2 yıl içinde 350 bin dolar dağıtmış. Kendine güvenen okurlarımız için sistemin isminin Bug Bounty olduğunu söyleyip, biraz araştırmalarını tavsiye ediyoruz.

  Twitter hakkında yazılmış, Twitter hesap silme başlıklı haberimiz en çok okunanlar kategorisindedir. Twitter hesap silme konulu içeriğimiz sizin de ilginizi çekebilir!

  İlginizi Çekebilecek Çok Okunan Sosyal Medya Hesap Silme İçeriklerimiz

  Facebook hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız detaylı facebook hesap silme anlatımı işinize yarayabilir.

  Instagram hesabını silmek için tüm detaylarla instagram hesap silme anlatımı.

  Ask.fm hesabınızı tamamen silmek isterseniz ask fm hesap silme anlatımını inceleyebilirsiniz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook ve Twitter milyon dolarlar kazandırıyor! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook ve Twitter milyon dolarlar kazandırıyor! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook ve Twitter milyon dolarlar kazandırıyor! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?