Facebook Yalan Haberleri Engellemek İçin Yeni Bir Yol Deneyecek!

Sosyal medya artık hayatımızın her anında. Bir olayın yaşandığı andan itibaren pek çok kişi sosyal medya üzerinden yalan haberler yapabiliyor. Facebook'un başını ağrıtan bu duruma karşı yeni bir çözümü var. İşte o yeni yol.

Facebook Yalan Haberleri Engellemek İçin Yeni Bir Yol Deneyecek!
Facebook Yalan Haberleri Engellemek İçin Yeni Bir Yol Deneyecek! Tekno Kenar

Sosyal medya denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan Facebook Amerikan seçimlerinden sonra yalan haberlerin artmasının ardından pek çok eleştiriye maruz kaldı ve Facebook'un seçimlere müdehalesinin olduğu bile iddia edildi. Yaşanılan bu durumun ardından Facebook'un yalan haberlerle mücadele edeceği konuşuluyordu. Facebook'un yalan haberlerle nasıl mücadele edeceği ortaya çıktı. 

Facebook'un yalan haberlerle mücadele yolu aslında şikayet sistemine oldukça benziyor. Facebook'ta yalan olduğuna inandığınız haberleri kullanıcılar şikayet edebilecek ve dilerlerse kişileri engelleyebilecek. Facebook'un bu yalan haberleri engellemek için bir yolu daha bulunuyor. Facebook kullanıcıları, okudukları haberin yalan olduğuna inandıkları takdirde bu haberin yanıltıcı haber olarak işaretleyebilecekler. Kullanıcıların şikayetleri Facebook tarafından incelenecek ve şikayet haklı görüldüğü taktirde de siteden kaldırılacak. Ayrıca bu sistemde, Facebook'un haklı bulunan her şikayet için kullanıcıya ücret ödeyeceği konuşuluyor. Facebook'un kısa bir süre içerisinde hayata geçireceği bu yöntem ile yalan haberlerin önüne geçileceği düşünülüyor.

Facebook Yalan Haberleri Engellemek İçin Yeni Bir Yol Deneyecek! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook Yalan Haberleri Engellemek İçin Yeni Bir Yol Deneyecek! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Kodak Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor (KODAKCoin)
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri
Facebook Messenger Yeni AR Filtreleri