Tekno Kenar

  Facebook yalan haberleri engellemek için yeni bir yol deneyecek!

  Sosyal medya artık hayatımızın her anında. Bir olayın yaşandığı andan itibaren pek çok kişi sosyal medya üzerinden yalan haberler yapabiliyor. Facebook’un başını ağrıtan bu duruma karşı yeni bir çözümü var. İşte o yeni yol.

  Facebook yalan haberleri engellemek için yeni bir yol deneyecek!

  Sosyal medya denilince akla gelen ilk yerlerden birisi olan Facebook Amerikan seçimlerinden sonra yalan haberlerin artmasının ardından pek çok eleştiriye maruz kaldı ve Facebook’un seçimlere müdahalesinin olduğu bile iddia edildi. Yaşanılan bu durumun ardından Facebook’un yalan haberlerle mücadele edeceği konuşuluyordu. Facebook’un yalan haberlerle nasıl mücadele edeceği ortaya çıktı.

  Facebook’un başını ağrıtan bu duruma karşı yeni bir çözümü var

  Facebook’un yalan haberlerle mücadele yolu aslında şikâyet sistemine oldukça benziyor. Facebook’ta yalan olduğuna inandığınız haberleri kullanıcılar şikâyet edebilecek ve dilerlerse kişileri engelleyebilecek. Facebook’un bu yalan haberleri engellemek için bir yolu daha bulunuyor. Facebook kullanıcıları, okudukları haberin yalan olduğuna inandıkları takdirde bu haberin yanıltıcı haber olarak işaretleyebilecekler. Kullanıcıların şikayetleri Facebook tarafından incelenecek ve şikâyet haklı görüldüğü taktirde de siteden kaldırılacak. Ayrıca bu sistemde, Facebook’un haklı bulunan her şikâyet için kullanıcıya ücret ödeyeceği konuşuluyor. Facebook’un kısa bir süre içerisinde hayata geçireceği bu yöntem ile yalan haberlerin önüne geçileceği düşünülüyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook yalan haberleri engellemek için yeni bir yol deneyecek! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook yalan haberleri engellemek için yeni bir yol deneyecek! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook yalan haberleri engellemek için yeni bir yol deneyecek! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?