Tekno Kenar

  Facebook’a teröre yardım ettiği gerekçesiyle dava açıldı

  Amerika’da bir grup Facebook’un teröristlere yardım ettiğini öne sürerek tazminat davası açtı.

  Facebook’a teröre yardım ettiği gerekçesiyle dava açıldı

  Geçtiğimiz yıllarda Hamas tarafından İsrail’de 5 kişi öldürülmüştü. Öldürülenlerin Amerikan vatandaşı olduğu İsrail hükumeti tarafından belirlenmişti. Amerika ise buna çok kızmış ve ölen mağdurların yakınları üzüntüye boğulmuştu. Ayrıca 2014 yılında öldürülen bir gencin ölümünden de Facebook sorumlu tutuluyor. Şikâyetlerin gerekçesi ise şirketin teröristlere yardım ettiği yönünde. Hamas’ın belirtilen site üzerinden üyeleri ile görüştüğü ve bu sayede haberleştiği iddia ediliyor. Facebook firmasının ise buna göz yumduğu şikâyet dilekçesinde yer alıyor. 64 sayfadan oluşan bir şikâyet dilekçesi Amerika’da mahkemeye sunuldu ve mahkeme sonucu bekleniyor.

  1 Milyar Dolar tazminat istediler

  Ölen 5 Amerikalı için Facebook’a dava açan yakınları 1 Milyar Dolar tazminat istediler. 64 sayfalık iddianamenin en belirgin sebeplerinden biri ise Hamas’ın Facebook’u terör aracı olarak kullanması. Facebook şirketi ise konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şirket olarak hiçbir zaman teröre destek vermediklerini ve yapılan terör lehine paylaşımları kaldırdıklarını belirttiler. Ayrıca bu gibi paylaşımları görenlerin de kendilerine şikâyet etmelerini istediler. Açılan davanın sonucu merakla bekleniyor.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook’a teröre yardım ettiği gerekçesiyle dava açıldı başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook’a teröre yardım ettiği gerekçesiyle dava açıldı başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook’a teröre yardım ettiği gerekçesiyle dava açıldı başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?