Facebook'ta Engellenemeyen İki Kişi Kim?

Facebook için gündeme gelen son bilgilerde engelleme işlemlerinin iki kişi dışında yapılabileceği görüldü.

Facebook'ta Engellenemeyen İki Kişi Kim?
Facebook'ta Engellenemeyen İki Kişi Kim? Tekno Kenar

Facebook kullanıcıları kendilerini rahatsız eden yada görmek istemediği kişiler için ayarlar bölümünden engelleme işlemleri yapabilirken bu engelleme işlemlerini iki istisna dışında gerçekleştirildiği öğrenildi. Gündeme gelen bu olaylar sonrasında pek çok kullanıcının sistem üzerinden bu iki kişiyi engellemeye çalıştığı da görülürken Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’in engellememesi oldukça ilginç bir durumu ortaya çıkardı.

Yazılım İzin Vermiyor!

Facebook yazılımlarında bu iki profilin engellememesi adına özel bir kodlamanın yapıldığı öğrenilirken kodlama nedeniyle kullanıcıları hiçbir şekilde iki kişiyi engellemesi mümkün değil. Engelleme işlemleri yapılmaya çalışılsa da sistem tarafından hata mesajı yayınlanıyor. Bu hata mesajı nedeniyle kullanıcıların kod değişikliği yapılana kadar engelleme yapabilmesi mümkün değil.

Diğer Sosyal Ağlarda Böyle Bir Uygulama Yok!

Facebook’ta yaşanan bu durumun bir örneği diğer sosyal medyalarda ise görünmüyor. Öyle ki Twitter'da kurucular dahil olmak üzere kişiler istediği kişiyi kolay bir şekilde engelleyebiliyor. Bu açıdan Facebook'ta geliştirilen yeni algoritmanın kullanıcıların haklarına saygılı olmadığı ve kişilerin Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan’i engelleme işlemlerini yapmak isteyebileceği belirtildi.

Facebook kurallarında her ne kadar engelleme işlemleri için kullanıcıların kendisini rahatsız eden ve görmek istemediğin kişileri listesinden çıkararak engelleme listesine alabileceği belirtilse de bu filtreleme için iki istisnanın da olduğu belirtiliyor. Bu durum farklı bir deneme sürecinden sonra ortaya çıkmış durumda. 

Facebook'ta Engellenemeyen İki Kişi Kim? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook'ta Engellenemeyen İki Kişi Kim? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün