Facebook’tan Müthiş Yenilik

Alınan bilgilere göre, Facebook haber kaynağında çarpıcı bir değişikliğe gidecek.

Facebook’tan Müthiş Yenilik
Facebook’tan Müthiş Yenilik Tekno Kenar

Facebook’un toplam  şirket değeri 36 milyar doların üzerine çıktı. Teknoloji devi Facebook bünyesinde WhatsApp gibi popüler uygulamaları barındırıyor. Bununla beraber Facebook sosyal medya alanında tek değil. Facebookla birlikte birçok şirket sosyal medyada faaliyet gösteriyor. Facebook ve Twitter gibi bu büyük şirketler büyük rekabet içindeler. Birbirlerinin üzerine üstünlük kurmak ve tercih edilebilmek için yenilik üzerine yenilik yapıyorlar. Bir şirketin yeniliğine karşı hemen diğer şirket başka hamle yapıyor.

Haber Kaynağına Kullanıcıların Puanına Göre Şekillenecek

Hal böyleyken Facebook ve Instagramın özellikle son dönemde ortaya koyduğu video ve fotoğraf paylaşımındaki yenilikler büyük ilgi çekti. Facebook’un uzun zamandır konuşulan haber kaynağıyla ilgili yenilik tekrar gündeme geldi. Bu yeniliğe göre, Facebook’un haber kaynağının algoritması kullanıcıların geri bildirimlerine göre şekillenecek.

Kullanıcılar tarafından verilecek geribildirimlere göre haberleri puanlayacak olan sistemin adı, Feed Quality Program. Feed Quality Program, kullanıcıların haber ve makalelere verdikleri puanlara göre haberleri sıralayacak ve kullanıcıların ilgi alanlarını algılayacak.

Facebook’tan Müthiş Yenilik Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook’tan Müthiş Yenilik Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün