Tekno Kenar

  Facebook’tan müthiş yenilik

  Alınan bilgilere göre, Facebook haber kaynağında çarpıcı bir değişikliğe gidecek.

  Facebook’tan müthiş yenilik

  Facebook’un toplam şirket değeri 36 milyar doların üzerine çıktı. Teknoloji devi Facebook bünyesinde WhatsApp gibi popüler uygulamaları barındırıyor. Bununla beraber Facebook sosyal medya alanında tek değil. Facebook ile birlikte birçok şirket sosyal medyada faaliyet gösteriyor. Facebook ve Twitter gibi bu büyük şirketler büyük rekabet içindeler. Birbirlerinin üzerine üstünlük kurmak ve tercih edilebilmek için yenilik üzerine yenilik yapıyorlar. Bir şirketin yeniliğine karşı hemen diğer şirket başka hamle yapıyor.

  Haber kaynağına kullanıcıların puanına göre şekillenecek

  Hal böyleyken Facebook ve Instagramın özellikle son dönemde ortaya koyduğu video ve fotoğraf paylaşımındaki yenilikler büyük ilgi çekti. Facebook’un uzun zamandır konuşulan haber kaynağıyla ilgili yenilik tekrar gündeme geldi. Bu yeniliğe göre, Facebook’un haber kaynağının algoritması kullanıcıların geri bildirimlerine göre şekillenecek.

  Kullanıcılar tarafından verilecek geri bildirimlere göre haberleri puanlayacak olan sistemin adı, Feed Quality Program. Feed Quality Program, kullanıcıların haber ve makalelere verdikleri puanlara göre haberleri sıralayacak ve kullanıcıların ilgi alanlarını algılayacak.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook’tan müthiş yenilik başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook’tan müthiş yenilik başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook’tan müthiş yenilik başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?