Tekno Kenar

  Facebook’tan yeni özellik! Videolar yüzleri tanıyacak!

  Facebook son zamanlar da kullanıcıların az paylaşım yapmasının ardından yeni özellikleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Fotoğraflar da ki yüz tanıma özelliği videolar içinde geçerli olacak!

  Facebook’tan yeni özellik! Videolar yüzleri tanıyacak!

  Videolara yeni özellik geliyor

  Facebook üzerinden paylaşılan videolara yepyeni özellikler geliyor. Birçok kullanıcının ilgisini çekecek olan bu özellikler çok kısa bir zamanda aktif olacak. Paylaşılan videolar artık sistem tarafından analiz edilecek ve video içerisinde ki fotoğraflarla, paylaşan kişinin profil fotoğrafı eşleştirilecek. Daha önce fotoğraflar da eşleştirmeler yapılırken artık videolar içinde yapılabilecek. Uzun zamandır sistemin taramadan geçmesi ve Ar-Ge çalışmalarının yapılması neticesinde çıkan özellikler birer birer uygulanmaya başlayacak.

  Konferans tanıtımı yapıldı

  Videolara gelen yeni özellikler F8 geliştirici konferanslarında da tanıtıldı. Bu özellikler yüz tanımadan ibaret olmayıp, kişilerin kaçıncı saniye de yer aldığını da tespit edip izleyici kolaylığı sağlayacak.

  Özellikler Bu Kadar mı?

  Özellikler bu kadarıyla da kalmıyor. Video arama da ki sıkıntılar giderilip aranma yöntemi kolaylaştırılıyor. Aynı zamanda Youtube’nin koyduğu özellik gibi, videolara otomatik alt yazı geçilecek. Videolar da geçen diyalogların alt yazı şeklinde de geçileceği söylenenler arasında. Video alt yazı seçeneğiyle birlikte izlenme hacmi artacak. İzleyenler içinde kolaylık sağlanmış olacak.

  Bunca özelliğin bir an önce aktif olmasını istemez misiniz?

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Facebook’tan yeni özellik! Videolar yüzleri tanıyacak! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Facebook’tan yeni özellik! Videolar yüzleri tanıyacak! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Facebook’tan yeni özellik! Videolar yüzleri tanıyacak! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?