Facebook'un Ücretsiz İnternet Hizmeti

Facebook kullanıcı sayısını arttırmak adına internet erişimini yaygınlaştırmak politikasını hedef aldı. Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan ise bu özelliği geliştirmek için çalışılacak en uygun bölge. Facebook ülkedeki internet erişimini arttırmak ve kapsama alanını geliştirmek için ‘’Express Wifi’’ isimli yeni teknolojisini test etmeye başlıyor.

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hizmeti
Facebook'un Ücretsiz İnternet Hizmeti Tekno Kenar

EXPRESS WİFİ NEDİR?

Facebook geliştirdiği bu teknoloji sayesinde kullanıcılara yerel internet servis sağlayıcılarına kırsal alanlara bağlantı hizmeti götürmelerine yardımcı olacak bir yazılım sunacak. Facebook kullanıcıları bu bölgelerde Wİ-Fİ bağlantı noktaları ile internete erişilecek. Facebook BBC’de yer alan habere göre Hidistanda 125 adet kırsal bölgeye internet bağlantı noktası yerleştirdi. Facebook bu tarz bir girişim daha önce gerçekleştirmişti. Fakat facebook’un yaptığı bu girişimin farkı wifi ağının ücretsiz olarak dağıtılması. Facebook geçen senelerde bu testini Free Basics isimiyle hizmete sunmuştu, bu hizmette insanlar kısıtlı ama ücretsiz internet ağına sahipti. Bu hizmeti tekel olmaya yönelik bir girişim olarak gördüğünden Free Bascis’i kapatmıştı.

Fakat Facebook bu sefer express wifi hizmeti ile devlet destekli telekomünikasyon şirketi ile birlikte çalışıyor. Bu yüzden bu projenin olumlu ve kalıcı olması bekleniyor. Bizde Facebook kadar merakla bu durumu izliyor olacağız. Hindistandaki kullanıcılar ise bu hizmetten memnun kalacak gibi duruyor.

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hizmeti Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Facebook'un Ücretsiz İnternet Hizmeti Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün