Flört Uygulaması Lovoo 70 Milyon Dolara Satıldı

Almanya, İsviçre ve Avusturya uygulama mağazalarındaki en popüler programlardan olan flört uygulaması Lovoo 70 milyon dolar'a The Meet Group tarafından satın alındı.

Flört Uygulaması Lovoo 70 Milyon Dolara Satıldı
Flört Uygulaması Lovoo 70 Milyon Dolara Satıldı Tekno Kenar
Bu içerik 1609 kez okundu.

Lovoo ismini muhtemelen hiç duymadınız fakat Almanca konuşan ülkelerde (Almanya, İsviçre ve Avusturya) uygulama mağazalarındaki en popüler programlardan birisi. Hatta İtalya, İspanya ve Fransa gibi Güney Avrupa ülkelerinde de ilk üçte yer alıyor.

Lovoo Avrupa’da Epey Popüler

Şimdi ise uygulama el değiştirdi ve başka flörtleşme uygulamaları da olan The Meet Group tarafından satın alındı. 70 milyon dolar nakit olarak alınırken, 5 milyon dolar da koşullu kazanç olarak belirlendi.

The Meet Group bir açıklama yaparak,  Lovoo’nun 32.4 milyon dolar geliri, 5 milyon aylık aktif kullanıcısı ve 1.9 milyon günlük aktif kullanıcısı olduğunu duyurdu. Yayınlanan bültene göre her gün uygulamaya 47 bin yeni kişi daha katılıyor ve Dresden ile Berlin şehirlerinde 97 kişi tam zamanlı olarak Lovoo’yu geliştirmek için çalışıyor.

The Meet Group CEO’su Geoff Cook da konuşurken, ‘Global ağımızı genişletmekten ve uygulama portfolyomuza Lovoo’yu eklemekten ötürü son derece heyecanlıyız. Son 12 ay içinde Lovoo bizim üçüncü stratejik satın alımımız oldu. Yapacağımız yeniliklerle genişlemeye devam etmek istiyoruz’ sözlerini kullandı.

Çalışanlar Aynı Şekilde Devam Edecek

Lovoo’nun satın alınmasına rağmen ayrı bir marka olarak kalması ve mobil uygulamaya odaklanması bekleniyor. Uygulamanın yapımcılarından ve aynı zamanda CEO olan Benjamin Bak de her şeyin yolunda gitmesi için şirkette 6 ay daha kalmaya devam edecek. Aynı zamanda diğer firma çalışanları da görevine büyük ölçüde devam edecek.

The Meet Group’un uygulama portfolyosunda MeetMe, Skout, Tagged ve Hi5 gibi popüler platformlar da bulunuyordu.

Flört Uygulaması Lovoo 70 Milyon Dolara Satıldı Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Flört Uygulaması Lovoo 70 Milyon Dolara Satıldı Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir