Galaxy Note 7 İle Samsung Sarsıldı!

Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sorunlar nedeniyle zorlu bir süreçten geçen Samsung, ekonomik anlamda oldukça zorlanıyor.

Galaxy Note 7 İle Samsung Sarsıldı!
Galaxy Note 7 İle Samsung Sarsıldı! Tekno Kenar

Samsung tarafından piyasaya sunulan ve satışa sunulduğu ilk günlerden itibaren bataryaların patlamaya başlaması, Samsung için zorlu bir dönemi başlattı. Bataryaların patlaması ile ilgili firmaya gelen şikayetlerin ardından Samsung çaresi cihazların iade edilmesi ile bulurken, yaşanan bu durumun Samsung’a olan maliyeti de yavaş yavaş öğrenilmeye başlandı.

Borsada İşler Yolunda Gitmiyor

Samsung’un yaşadığı bu problem sonrasında borsada işlem gören hisselerde ciddi bir düşüş yaşadı. Özellikle Galaxy S7 modelleri ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Samsung, bu çıkışı Note 7 ile birlikte sürdüremezken, hisselerde son iki ayın en düşük değerine ulaşıldı. 14.4 milyar dolarlık bir hissenin geri çekildiği de açıklanırken,  ekonomik açıdan da marka zorlu bir sürece girmiş oldu.

Kalıcı Bir Hasar Yaratabilir!

Konuyla ilgili yapılan son değerlendirmelerde bu durumun Samsung’a ciddi bir zarar verebileceği açıklanırken, bu zarar nedeniyle önümüzdeki yıllarda da Samsung ekonomik anlamda zorlu bir dönem yaşayabilir. Galaxy Note 7 modellerinin tekrar satışa çıkarılacağı açıklansa da kişilerin güven sorun nedeniyle yeni modellere çok fazla ilgi göstermesi beklenmiyor. Bu bakımdan yeni modellerin satılmaması, gelir elde edilmesini engelleyeceği gibi zararın daha da artmasına neden olacak. 

Galaxy Note 7 İle Samsung Sarsıldı! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Galaxy Note 7 İle Samsung Sarsıldı! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün