Tekno Kenar

  Galaxy Note 7 ile Samsung sarsıldı!

  Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sorunlar nedeniyle zorlu bir süreçten geçen Samsung, ekonomik anlamda oldukça zorlanıyor.

  Galaxy Note 7 ile Samsung sarsıldı!

  Samsung tarafından piyasaya sunulan ve satışa sunulduğu ilk günlerden itibaren bataryaların patlamaya başlaması, Samsung için zorlu bir dönemi başlattı. Bataryaların patlaması ile ilgili firmaya gelen şikayetlerin ardından Samsung çaresi cihazların iade edilmesi ile bulurken, yaşanan bu durumun Samsung’a olan maliyeti de yavaş yavaş öğrenilmeye başlandı.

  Borsada işler yolunda gitmiyor

  Samsung’un yaşadığı bu problem sonrasında borsada işlem gören hisselerde ciddi bir düşüş yaşadı. Özellikle Galaxy S7 modelleri ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Samsung, bu çıkışı Note 7 ile birlikte sürdüremezken, hisselerde son iki ayın en düşük değerine ulaşıldı. 14.4 milyar dolarlık bir hissenin geri çekildiği de açıklanırken, ekonomik açıdan da marka zorlu bir sürece girmiş oldu.

  Kalıcı bir hasar yaratabilir!

  Konuyla ilgili yapılan son değerlendirmelerde bu durumun Samsung’a ciddi bir zarar verebileceği açıklanırken, bu zarar nedeniyle önümüzdeki yıllarda da Samsung ekonomik anlamda zorlu bir dönem yaşayabilir. Galaxy Note 7 modellerinin tekrar satışa çıkarılacağı açıklansa da kişilerin güven sorun nedeniyle yeni modellere çok fazla ilgi göstermesi beklenmiyor. Bu bakımdan yeni modellerin satılmaması, gelir elde edilmesini engelleyeceği gibi zararın daha da artmasına neden olacak.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Galaxy Note 7 ile Samsung sarsıldı! başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Galaxy Note 7 ile Samsung sarsıldı! başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Galaxy Note 7 ile Samsung sarsıldı! başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?