Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Kaybettirdi?

Samsung’un piyasadan topladığı ve iade aldığı Galaxy Note 7’nin Samsung’a zararı ne kadar oldu? İşte detaylar.

Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Kaybettirdi?
Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Kaybettirdi? Tekno Kenar

Eylül ayı içerisinde yapılan tanıtım ile birlikte Galaxy Note 7 modelini resmen piyasaya sunan Samsung, batarya problemleri ile birlikte binlerce cihazı geri almak durumunda kalmıştı. Yaşanan bu durumun Samsung için ciddi bir zarar getirdiği de konuşulurken bu durumun zararının ne kadar olduğu da netlik kazanmaya başladı.

Kaç Kişi Parasını İstedi?

Galaxy Note 7 iade işlemlerinde kişilerin aynı zamanda ücret iadesi alabilmesi de mümkündü. Herhangi bir mağduriyetin yaşanmaması adına Galaxy Note 7 sahibi olan kişiler iade sonrasında ödedikleri paraları da geri alabiliyordu. Fakat yapılan son açıklamalarda kullanıcılardan sadece 50 bini telefonları için ücret istedi. Kalan tüm kullanıcılar iade sonrasında yeni bir Galaxy Note 7 modeline sahip oldu.  

İşlemler Bitti Mi?

Galaxy Note 7 için şu ana kadar piyasaya sunulan cihazların yarısında işlem yapıldığı belirtilirken, yüzde 50’lilik orandaki değişim oranlarının yüzde 90’A kadar ulaştığı belirtildi. Bu bakımdan Samsung, daha az bir zarar ile bu işten çıkmayı başaracak gibi duruyor. Galaxy Note 7 için iade işlemlerinin tüm telefonlar gelene kadar süreceği açıklanırken, iade işlemlerini yapmayan kişiler için özel bir güncelleme sunulacak ve güncelleme ile birlikte cihazların yüzde 60 oranına kadar şarj edilmesine izin verilecek. Bu bakımdan herhangi bir sorun yaşanmaması adına kişilerin Galaxy Note 7 iade işlemlerini tamamlaması gerekiyor.

Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Kaybettirdi? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Galaxy Note 7 Samsung’a Ne Kadar Kaybettirdi? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün