Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Geliyor

Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus sahibiyseniz şanslısınız çünkü bu cihazların Oreo’ya güncellenmesi çok fazla sürmeyecek.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Geliyor
Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Geliyor Tekno Kenar
Bu içerik 1779 kez okundu.

Bilindiği gibi Güney Kore menşeli teknoloji devi Samsung, birçok amiral gemisi ve orta sınıf akıllı telefon modeline Android 8.0 Oreo işletim sistemini getirmeyi planlıyor. Fakat şimdiye kadar şirketten ayrıntılı bilgiler gelmemişti. Neyse ki, eğer Galaxy S8 veya Galaxy S8 Plus sahibiyseniz şanslısınız çünkü bu cihazların Oreo’ya güncellenmesi çok fazla sürmeyecek.

Her İki Modele de Android Oreo Geliyor

SamMobile tarafından yapılan açıklamaya göre, Samsung hem Galaxy S8, hem de Galaxy S8 Plus için Android Oreo güncelleme çalışmalarına başladı. Rapora göre Galaxy S8’in Oreo yazılım sürümü G950FXXU1BQI1, Galaxy S8 Plus’ınki ise G955FXXU1BQI1 olacak. Şimdilik Samsung cephesinden güncellemeler hakkında ses çıkmasa da herkes kısa süre içinde çıkmasını ümit ediyor.

Diğer Markalar Ne Durumda?

Diğer yandan, farklı telefon geliştiricileri de bir an önce Android Oreo güncellemesini sunmak için elini çabuk tutuyor. HTC ve Huawei gibi markalar zaten daha önce bunun sözünü vermişlerdi ve belli cihazlara yıl sonuna ulaşmadan Oreo’nun geleceğini duyurmuşlardı. Samsung’a dönersek, muhtemelen Galaxy Note 8 ile birlikte ilk Oreo güncellemesini alan cihazlardan ikisi Galaxy S8 ile Galaxy S8 Plus olacak. Tabii Google önceliği kendi üretimi olan Pixel cihazlarına verecektir.

Açıkçası, şimdilik güncellemelerin gelişini beklemekten başka çaremiz yok ama Android 8.0 Oreo’nun oldukça iddialı olduğunu söylemeliyiz.

Ayrıca, Android Oreo Hangi Telefonlarda Olacak başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Geliyor Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus İçin Android Oreo Geliyor Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Vampyr 5 Haziran’da Çıkacak
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir
Nokia Amiral Gemisinde 5 Kamera Lensi Olabilir