Geçtiğimiz Gün İnternet Neden Yavaşladı?

Türkiye’de internetin yavaşlaması çok sık rastlanan bir olay. Fakat son yaşanan yavaşlama hadisesi, “siber saldırı oldu mu?” sorusunu akıllara getirdi.

Geçtiğimiz Gün İnternet Neden Yavaşladı?
Geçtiğimiz Gün İnternet Neden Yavaşladı? Tekno Kenar

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde ülkemizde internet inanılmaz derecede yavaşladı. Bunun farkına çoğu vatandaşımız vardı. İnternet yavaşlaması, tüm ülke genelinde yaşandı. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarına erişemeyen kullanıcılar bunun nedenini araştırdılar.

Gecenin ilerleyen saatlerinde, internetin yavaşlaması Youtube’u da etkiledi. Dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesi olan Youtube’a erişemeyen vatandaşlar hayal kırıklığına uğradı.

Aynı gece 22:00 civarında, Van’ın İpekyolu ilçesinde hain bir terörist saldırı düzenlendi. PKK terör örgütüne bağlı militanlar, İlçe Emniyet Müdürlüğüne havan topu ile saldırdı. İnternetin yavaşlama sebebi aslında bu hain olay olabilir, çünkü bu olayın akabinde sosyal medyaya kısıtlama getirildi.

Bir diğer olası durum ise, Türk Telekom’un yurt dışı çıkışlarında teknik arıza meydana gelmesi.Fakat Türk Telekom yetkililerinden herhangi bir açıklama gelmediği için bu konuda net bir bilgi vermek mümkün değil.

En çok üzerinde durulan konu ise internetin yavaşlamasının sebebinin Türkiye'ye siber saldırı olma olasılığı. Ülkemizin sıkıntılı zamanlardan geçtiği bu günlerde bu seçeneğin olma olasılığı da büyük.

Geçtiğimiz Gün İnternet Neden Yavaşladı? Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Geçtiğimiz Gün İnternet Neden Yavaşladı? Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün