Tekno Kenar

  Gelecekte çok az telefon üreticisi ayakta kalacak

  Huawei yöneticisinden küçük firmaları düşündürecek iddia.

  Gelecekte çok az telefon üreticisi ayakta kalacak

  Gelecekte çok az akıllı telefon üreticisi ayakta durmaya devam edecek. Bunu biz değil, Huawei CEO’su Richard Yu söylüyor. Yu daha önce Huawei’nin 2021’e kadar en büyük telefon üreticisi olacağını söylemişti ve şu anda da firma Samsung ile Apple’ın ardından üçüncü sırada geliyor.

  Huawei’den ilginç iddialar

  Daha küçük Çin menşeli firmalar finansal kaynak sıkıntıları yaşarken, dolayısıyla son teknoloji ekipmanlara, pazarlamaya ve markalaşmaya fazla para ayıramıyorlar. Richard Yu bu duruma dikkat çekerken, global bir varlığa sahip olmak isteyen firmaların kendilerini sağlamlaştırması gerektiğini, aksi takdirde ortadan kaybolacaklarını ifade etti.

  Huawei yöneticisine göre bu yıllarda pazar payı yüzde 10’un altında kalan her şirket para kaybetmeye başlayacak.

  Firma üretime devam ediyor

  Önümüzdeki ay Fransa’da Huawei P20, P20 Plus ve P20 Lite olmak üzere üç farklı akıllı telefon modeli tanıtılacak.

  P20 ile P20 Plus’ın arkada üç kameraya sahip olması beklenirken, cihazın normalde MWC 2018’de tanıtılması bekleniyordu. Fakat Huawei Mart ayında etkinlik yapmaya karar verdi. Bunda özellikle Samsung Galaxy S9 duyurusunun etkili olduğu konuşuluyor.

  Her ne kadar Samsung ile Apple kadar ses getirmese de Huawei dünya akıllı telefon pazarında en çok satış yapan markaların başında geliyor ve listede üçüncü sırada.

  Gelecekte çok az telefon üreticisi ayakta kalacak başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Gelecekte çok az telefon üreticisi ayakta kalacak başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Gelecekte çok az telefon üreticisi ayakta kalacak başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?