Tekno Kenar

  Google 2019’da bütün Android uygulamalarının 64-bit olmasını isteyecek

  Google bugün 2019 için yeni bir duyuru yaparak 2019’da 32-bit uygulamalara ‘elveda’ demiş oldu.

  Google 2019’da bütün Android uygulamalarının 64-bit olmasını isteyecek

  Google bugün bir duyuru yaptı ve gelecekte 64-bit mimariye sahip olmayan bütün uygulamaları kullanımdan kaldıracaklarını açıkladı. Buna rağmen geliştiricilere yeterli zaman verilecek ve yeni sisteme 2019 yılının Ağustos ayında geçilecek. O tarihten sonra ise artık 32-bit uygulamaları Google Play Store’da göremeyeceğiz.

  Apple aylar önce 32-bit’i bıraktı

  Aslında bu tek bir anlama geliyor; ilerleyen yıllarda çıkacak olan Android işletim sistemi sürümleri sadece 64-bit uygulamaları destekleyecek ve Google güvenlik performansını iyice arttıracak. 64-bit kodlama ciddi ölçüde daha iyi performans sunarken, ek özelliklere de sahip oluyor. Google’ın büyük rakibi Apple ise bu sisteme çok daha önce geçiş yaptı ve Eylül ayında çıkan iOS 11 ile birlikte 32-bit desteğini sonlandırdı.

  Elbette bu haber öncelikli olarak kullanıcıları değil, Android geliştiricilerini ilgilendiriyor çünkü artık yeni API seviyesi gereksinimleri de olacak. Hatta 2018’den itibaren bu geliştiriciler uygulama yaparken, bu uygulama Oreo gereksinimi duymasa dahi arayüz olarak Android Oreo’yu kullanmak zorunda kalacak.

  Muhtemelen ilerleyen dönemlerde Google’ın güvenlik ve performansa daha çok önem vereceğini göreceğiz.

  [Toplam:2    Ortalama:5/5]

  Google 2019’da bütün Android uygulamalarının 64-bit olmasını isteyecek başlıklı içeriğe yorum yapmak ister misin?
  Google 2019’da bütün Android uygulamalarının 64-bit olmasını isteyecek başlıklı haberimizde 0 yorum var.

  Google 2019’da bütün Android uygulamalarının 64-bit olmasını isteyecek başlıklı haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu yapmaya ne dersin?