Google Android Wear'da Yeni Bir Yol Deneyecek!

Akıllı saatler son zamanlarda artık eski popülerliğini yitirse de Google akıllı saatler için işletim sistemi olan Android Wear'ı daha da geliştirmeyi amaçlıyor.

Google Android Wear'da Yeni Bir Yol Deneyecek!
Google Android Wear'da Yeni Bir Yol Deneyecek! Tekno Kenar

Google'ın getirmek için epey geç kaldığı akıllı saatler için işletim sistemi olan Android Wear uzun bir süredir konuşulmuyor. Google'ın android gibi büyük bir umutlarla sunduğu ancak Android kadar çok sevilmeyen Android Wear işletim sisteminin tutulmamasının en büyük nedenlerinden birisi elbette ki Samsung'un artık kendi ürünlerinden yavaş yavaş Tizen işletim sistemini kullanmaya başlaması olarak gösteriliyor. 

Apple'ın Apple Watch'ile ile akıllı saat pazarına girmesiyle birlikte Google'ın Android Wear'ı üçüncülüğe kadar geriledi. Google durumun oldukça tehlikeli olduğunu gördü ve yeni bir satın alımla bu alanda olan eksikliğini gidermek için kollarını sıvadı.

Google vu anlamda stratejik satın alımlarına devam ederek akıllı saat alanında önemli bir şirket olan Cronologics'i satın aldığını durudu. Google'ın son satın almış olduğu şirket olan Cronologics daha çnceden Amazon'un akıllı saati olan CoWatch'u geliştirici ekibinde yer almıştı. Cronologics ayrıca Amazon Echo'nun da geliştirilmesinde yardımcı olmuştu. Daha öncelerden önemli projelerde yer alan Cronologics artık Android Wear için çalışacak. 

Bakalım Google uzun süredir sessizliğe bürünen akıllı saat pazarını hareketlendirebilecek mi ? 

Google Android Wear'da Yeni Bir Yol Deneyecek! Başlıklı İçeriğe Yorum Yap!

Google Android Wear'da Yeni Bir Yol Deneyecek! Yorum
Kalan karakter sayısı : 500
GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ X
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
Android Animoji Uygulamaları Gerçek mi?
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün
iPhone X Animoji (Emoji) ile Karaoke Yapmak Mümkün